Zagadki ciała

Wydawnictwo: VM Group
The Essential odd body
popularnonaukowa

Czy kiedykolwiek chcieliście dowiedzieć się czegoś o ludzkim ciele, ale baliście się bądź też wstydziliście się zapytać? Albo nie wiedzieliście, kogo zapytać? Albo nie było w Waszym otoczeniu komu zadać tych pytań? Powiedzmy, że chcieliście wiedzieć, dlaczego ziewacie, dlaczego Wasza skóra marszczy się po kąpieli, dowiedzieć się czegoś niemądrego, jak na przykład dlaczego mężczyźni mają sutki, albo czegoś naprawdę niesamowitego, jak to, czy można utrzymać przy życiu odciętą głowę.

Czy przydarzyło Wam się kiedykolwiek coś takiego? Jeśli tak, ta książka jest dla Was.

Uwielbiamy pytania banalne, niemądre, dziwaczne, niesamowite, fascynujące. Mamy nadzieję, że odpowiedzi na Wasze znajdują się właśnie tutaj.
Jeśli niniejsza książka ma Was czegoś nauczyć, to tego, że istoty ludzkie są niezwykle interesującymi organizmami, a ich poznawanie jest jedną z istotnych przyjemności życia.
Jeśli z kolei chcecie zostać duszą towarzystwa i na spotkaniach z innymi ludźmi sypać zadziwiającymi anegdotami jak z rękawa, ta książka jest również dla Was.

Przyjemnej nauki bądź… dobrej zabawy.

żabot | 2013-05-13
Przeczytana: 2007 rok

Zaiste, dziwne rzeczy ciekawią autora. Intrygujące i ciekawe jest miedzy innymi, że "Istnieje część mózgu o nazwie "Zwoje Brocka". Takich ciekawostek jest masa. Przeciętny atlas anatomiczny bije pod tym względem książkę Juana na głowę. Gdyby jednak moje zastrzeżenia dotyczyły tylko takich rewelacji. Na str. 31 dowiadujemy się, iż "Jedna kobieta i jeden mężczyzna mogą spłodzić 64 miliardy potomków nie tworząc duplikatów genowych". Domyślam się, co autor chciał przez to powiedzieć, ale generalnie zazdroszczę jurności autorowi. Na tej samej stronie czytamy, że chromosom żeński X ma 433 geny, a męski Y ma ich jedynie 29. Z tego faktu autor wyciąga wniosek, że kobiety dziedziczą dużo więcej, niż mężczyźni. Za coś takiego wyleciałbym z lekcji biologii. Autor lubuje się w przeliczaniu wszystkiego. Możemy się dowiedzieć, że "Pierwsza gigasekunda życia oznacza, ze przeżyłeś przynajmniej miliard sekund, albo przekroczyłeś 32 rok życia". I co z tego? A co z megasekundą czy megaminutą? Na...

JakiMany | 2014-01-08

Ciekawa i ciekawe ciekawostki opisuje ;)
Warto sobie przeczytać, większość informacji się na nic w życiu codziennym nie przyda, chyba że będziemy chcieli błysnąć medyczną ciekawostką w towarzystwie, ale przyjemnie się czyta.
Zostawiłem tę książkę u dziewczyny i nawet jej mama która nie czyta książek zaglądnęła do niej i przeczytała spory kawałek.

FisherKing | 2012-02-20

Za duża ocena. Ta książka to błąd na błędzie. Podobnie zresztą jak zagadki mózgu. Pomieszanie z poplątaniem. Nawet nie jako ciekawostka. Już lepiej zainwestować w przeciętny atlas anatomii.

książek: 2035
Bonnemort | 2016-03-02