Mordercza gumowa kaczka

Bruce LourieRick Smith Wydawnictwo: Sonia Draga popularnonaukowa
Slow Death by a Rubber Duck. How the Toxic Chemistry of Everyday Life Affects our Health
978-83-7508-247-0
Zofia Szachnowska-Olesiejuk
Sonia Draga
zanieczyszczenia zanieczyszczenie środowiska środowisko ekologia
popularnonaukowa
978-83-7508-247-0
Zofia Szachnowska-Olesiejuk
zanieczyszczenia zanieczyszczenie środowiska środowisko ekologia

Dzięki tej książce żyje zdrowej :). Bardzo polecam tym którym zależy chociażby na własnym zdrowiu.

Bardzo dobra pozycja, prawie naukowa, o tym jaką cenę tak naprawdę płacimy za wygodę, hiper konsumpcjonizm i w zasadzie nieograniczony dostęp do rzeczy, które nie są nam niezbędne. Książka bezpardonowo obnaża politykę firm i koncernów wobec klientów i fakt, za co owe mają nasze zdrowie dodając do produkowanych przez siebie produktów codziennego użytku silnie toksycznych...

Dobry pomysł, niestety słabo opowiedziany.

Książka trafiła do mnie po promocyjnej cenie - symbolicznych 5 zł, jako dodatek do większych zakupów. W innej sytuacji raczej bym jej nie wybrała. No, ale skoro mam, to czytam. Po pierwszym rozdziale zaczęłam się jednak zastanawiać, czy powinnam czytać dalej. Bo treści w niej zawarte są przerażające. Czy chcę o tym wszystkim wiedzieć? Może lepiej żyć w nieświadomości?...

Całość sprowadzić można w zasadzie do ostatniego rozdziału ze wskazówkami. Choć muszę przyznać, że pozostałe też były warte przeczytania. Na minus działa jednak zbyt duża liczba odnośników do przepisów prawnych w Kanadzie i USA, które dla nas są praktycznie bez znaczenia. Mimo wszystko polecam.

Zajawki tej książki rozbudziły mój apetyt... niestety, zbyt dużo w niej statystyk, danych i wzorów chemicznych a za mało... no właśnie, czego? Barwnego języka? Lepszej narracji? Trudno dokładnie określić, jednak przez całą pracę trudno było mi przebrnąć.

• Zdrowie
  • 2014
  • Popularnonaukowe
  • 2013
  • Literatura popularnonaukowa
  • Biblioteczka domowa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Mordercza gumowa kaczka