70 wielkich tajemnic świata przyrody

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-11866-9
przyroda, fauna, flora
Pistacia

DOWIEDZ SIĘ: Ile gatunków może mieszkać na pustyni? Czy dinozaury były stałocieplne? Dlaczego ssaki rządzą światem? Która erupcja wulkanu zasługuje na miano największej w dziejach? W jaki sposób ewoluowało oko?. Dlaczego mamy po pięć palców u każdej kończyny? Czy na biegunach zawsze był lód? Nigdy wcześniej nie byliśmy aż tak świadomi konieczności zrozumienia naszej planety oraz toczącego...

DOWIEDZ SIĘ:

Nigdy wcześniej nie byliśmy aż tak świadomi konieczności zrozumienia naszej planety oraz toczącego się na niej życia. Niemal codziennie doświadczamy ogromnych zmian, zachodzących w środowisku i przyrodzie wokół nas, bądź czytamy o nich. Lecz co tak naprawdę wiemy na temat funkcjonowania Ziemi i samego życia? Czego jeszcze musimy się nauczyć? Ponad sześćdziesięciu najznakomitszych naukowców świata - od Francji i Niemiec po Włochy i Holandię, od Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych po Indie oraz Australię - pozwoliło nam na uprzywilejowany wgląd w ich najświeższe badania i odkrycia.

[opis wydawcy]

zolzowata_franca | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Jak powstała Ziemia? Początki życia. Dlaczego dinozaury wymarły? W pogoni za najdawniejszymi ludzkimi przodkami. Dlaczego kompas wskazuje północ? Powstawanie diamentów. Tajemnica Tsunami. Skąd się wzięła ropa naftowa? Dowody na ewolucję i dlaczego tak wiele osób odrzuca teorię ewolucji? Ludzka zmienność genetyczna. Jak powstają nowe gatunki? Czy bieguny zawsze pokrywał lód? Jak psy postrzegają świat? Czy kolonia mrówek to superorganizm? Czy zwierzęta czują emocje? Język pszczół miodnych. Globalne ocieplenie. Jaki będzie przyszły klimat Ziemi? Pandemie grypy i Azja Wschodnia. Ludzkie zachowania a ratunek dla planety.

To tylko niewielka część tematów zawartych w "70 wielkich tajemnicach świata przyrody". Książka podzielona jest na siedem większych działów: Geneza, Ziemia, Ewolucja, Biogeografia i środowiska, Rośliny i zwierzęta, Zachowania zwierząt, Globalne ocieplenie a przyszłość. Napisana została przez Michaela J. Bentona, przy współpracy z ponad sześćdziesięcioma...

Sensej | 2017-05-01
wintry | 2018-05-31