Profesor paleontologii kręgowców na University of Bristol, od 2014 roku członek Royal Society. Prowadzi szeroko zakrojone badania, dotyczące wymierania permskiego. Na jego cześć, jeden z rodzajów rynchozaura otrzymał w 2010 roku nazwę Bentonyx.
Świetna książka!
Dobrze się czyta. Gładko.
Opowiada fascynującą historię, a właściwie dwie równoległe historie: historie odkryć geologicznych, która to powoli zapełniała białe plamy w naszym rozumieniu historii Ziemi.
Obie te historie są fajne (a druga jest fascynująca!)
Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w ciągu ostatnich 20-30 lat, czyli bardzo niedawno w geologii, w rozumieniu gelogicznej historii Ziemi nastąpiła rewolucja porównywalna do przewrotu kopernikańskiego. A więc czytamy świeżą bułeczkę.
Książka zawiera ze dwie łachy piachu, mielizny, na które wpadasz czytając i zanim z nich spłyniesz minie parę stron, ale - bądźmy sprawiedliwi - te łachy ani nie są zbyt rozległe ani też nie są takie znowu męczące. Gdyby nie te łachy, dałbym dziewięć gwiazdek (a gdyby autor pod względem pisarskim był kimś więcej niż rzemieślnikiem, dałbym 10).
Zdecydowanie polecam :-)
Dinozaury to moja stara-nowa miłość 😍 Stara, bo już jako dziecko zachwycałam się tymi stworzeniami. Nowa, bo niedawno z ogromnym zapałem do nich wróciłam 💚
A od czego zacząć kolejny rozdział przygody z nimi, jak nie od poznania nowinek z paleontologicznego świata?
"Dinozaury odkryte na nowo. Jak rewolucja naukowa rewiduje historię" to bardzo ciekawa pozycja. Wyczytamy w niej, między innymi, skąd wiadomo jaki kolor miały dinozaury i czy posiadały pióra, nowe ustalenia dotyczące momentu, w którym opanowały cały ówczesny glob i sposób w jaki wymarły. A wszystko to napisane prostym językiem i porządnie wytłumaczone!
Jeśli interesują Was dinozaury zachęcam do przeczytania 😊