A fe, Dawidzie!

Wydawnictwo: M
Wie unfair David
83-85541-74-8
satyra

Zastanawialiście się kiedyś jakby wyglądalo Wasze życie gdyby przyszło Wam mieszkać w Izraelu a nie macie możliwości wyjazdu tam na dłużej ?
Jeśli tak to czym prędzej musicie przeczytać "A fe, Dawidzie !".
Książka pokaże Wam Izrael oczyma zwykłego, szarego mieszkańca i przy tym nieźle rozbawi.

byłem_fprefectem | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Opowiem dowcip, i tak, będzie to dowcip o Żydach.
- Wiecie czemu w Tel Avivie nie da się uprawiać seksu na ulicy?
- Bo każdy Żyd podejdzie i powie jak to robić lepiej.
Coby nie być posądzonym o antysemityzm, to powiem, że dowcip ten usłyszałem w Tel Avivie na ulicy. Opowiedział mi go Żyd, a poznawszy go nieco, wydaje mi się, że on z autopsji wiedział co mówi.

Nieco więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2012/08/zyd-wiezny-antysemita.html

macrac1068 | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Kolejna autoironiczna książka Kishona. Nic dodać , nic ująć satyra na żydowską filozofię, logikę, sposób życia, biurokrację a w ostatnich rozdziałach i politykę. Zastanawiające,że pomimo kilkudziesięciu już lat od napisania tej książki i różnicy kulturowej i geograficznej, książka ta jest jakoś dziwnie aktualna i znajoma :).

Robert | 2016-02-27
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2016

Wracam po raz kolejny i z taką samą przyjemnością czytam te rewelacyjne felietony.

Meowth | 2016-01-28
książek: 1949