Piłsudski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
978-83-7670-074-8
Iza

Postać Józefa Piłsudskiego już za jego życia została owiana legendą. Mimo że aktualnie jego działalność, szczególnie po roku 1926, jest oceniana niejednoznacznie, to dla wielu współcześnie żyjących Polaków pozostaje symbolem odrodzenia wolnej Polski po 123 latach niewoli.

Przeczytana: 20 października 2013

O Dziadku słów kilka

„Piłsudski. Wielkie biografie” Fiołka Katarzyna
wyd. Buchmann
rok: 2010
str. 144
Ocena: 3/6

Zapewne gdyby każdego w naszej ojczyźnie zapytać o znamienitych Polaków, to zdecydowana większość wśród nazwisk wymieniłaby Józefa Piłsudskiego. Problem pojawiłby się wówczas, gdy trzeba byłoby uzasadnić swoją odpowiedź. W moim zamyśle właśnie takie niedociągnięcia w wiedzy uzupełnić ma książka „Piłsudski. Wielkie biografie”, wydawnictwa Buchmann. Od razu zwrócę uwagę, że Wielkie biografie to cała seria książek, ale niestety pozostałe pozycje są mi zupełnie obce – nie słyszałem o nich i żadnej na oczy nie widziałem. Jeśli natomiast chodzi o słowo "Wielkie" to odnosi się ono raczej do opisywanych ludzi, a nie objętości i szczegółowości danego dzieła. Czytając pierwsze strony, miałem wrażenie, że czytam reportaż o marszałku. Kolejne strony w tym mnie tylko utwierdzały – zwykle były to krótkie informacje, bardzo skromnie skomentowane, choć oczywiście wszystko było jasne...

Luukas Luoma | 2015-06-27

Bardzo dobra książka. Niezwykle dokładna, uporządkowana, dająca prawie pełne wyobrażenie o życiu Wielkiego Wodza.

Nie przyznałem ostatniej gwiazdki tylko z tego powodu, że zaraz za trzymającą za serce informacją o śmierci i pogrzebie Naczelnika był rozdział o jego kobietach i kochankach, zamiast podsumowania, które zostało umieszczone później.

Polecam gorąco za naprawdę niską cenę.

Asia | 2015-08-03
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

skrócona biografia Marszałka J.Piłsudskiego - polecam dla tych, co potrzebują przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Ziuka. Brakuje mi w niej fragmentów autentycznych wypowiedzi.

Isabell | 2011-05-27
Przeczytana: kwiecień 2011

Józef Piłsudski - niezwykła postać polskiej historii.

pietruszeczka | 2016-08-02
agrypina | 2016-07-11