Hitler

Buchmann
biografia XX wiek II wojna światowa zbrodnie
biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia XX wiek II wojna światowa zbrodnie

Krótka biografia wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera.

Książka dobra dla osób, które chcą uzyskać podstawowe informacje o Fuhrerze.

Przy pozycjach Tolanda, Kershawa, czy Longericha książka wypada bardzo słabo, ale też jej objętość jest jednak całkiem inna, zdecydowanie mniejsza.

Dla mnie wiadomości zawarte w owej książce są zadowalające. Chronologicznie, czytelnie i w sposób jasny przedstawione fakty ukazują życie od narodzin poprzez młodość, ścieżkę polityczną oraz schyłek władzy, aż po śmierć.

Czego tak naprawdę szukałem w tej książce? Byłem bardzo ciekaw dlaczego taki przeciętny, niezbyt wykształcony, zamknięty i nielubiany w swym towarzystwie...

Podstawowe informacje, dla osoby, która nie posiada wiedzy, a chcę ją zdobyć, polecam, wszystko w pigułce, koneser niestety nie znajdzie tutaj żadnych smaczków, nic, co go zaskoczy.

Biografia o Hitlerze z serii tych, które nadają się idealnie jako przypomnienie bądź podsumowanie. Mało ciekawostek, dużo podstawowych informacji. Nic specjalnego, nie ma nad czym się rozpisywać. Chcesz sobie coś przypomnieć bądź przybliżyć sylwetkę Adolfa - przeczytaj. Szukasz czegoś bardziej ambitnego - omijaj szerokim łukiem.

Książka może nie jest za bardzo szczegółowa, ale są zawarte w niej ciekawe fakty. Polecam.

Zabrakło mi parę rzeczy w tej pozycji.Ponadto biografia Hitlera przypomina stylem notkę z Wikipedii, ale przeczytać nie zaszkodzi.

Książka to jakby rozszerzenie informacji z wikipedii.

Gdybym mogła, ocena byłaby poniżej zera. Piszę to jako historyk z zamiłowaniem do historii XX wieku. Chciałabym napisać, że książka jest odpowiednia dla osób, które nigdy nie miały styczności z tematyką III Rzeszy, jednak jest wiele lepszych książek naukowych, które zrozumie nawet laik.

Jezeli szukamy ksiazki o Adolfie Hitlerze, która ma być powierzchownym opisem jego życia to dobrze trafiliśmy.

Zero o powstaniu warszawskim :(

Bardzo dokładna i rzetelna wielka biografia.
Tak jak w przypadku naczelnika Piłsudskiego tak i tutaj brakuje mi informacji i zachowaniu Adolfa w przypadku wybuchu powstania i ogólnego pomysłu na obozy koncentracyjne [Oświęcim nie był jedyny].

Polecam.

• Biografie