Fiedler

Katarzyna Fiołka Wydawnictwo: Buchmann Seria: Wielkie Biografie biografia, autobiografia, pamiętnik
9788376702063
Buchmann
podróżnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
9788376702063
Wielkie Biografie
podróżnik

Przeczytałem szybko i bez emocji - wyłącznie ze względu na temat. Styl pisarski przypomina streszczenie z 3 klasy liceum. Przykre gdy widzi się na przykład dokładnie ten sam opis wystawy motyli jaki widnieje na stronie internetowej muzeum Arkadego Fiedlera.

O ile książki pana Fiedlera czytałam już dawno temu z wielką przyjemnością,a tyle na tej biografii bardzo się zawiodłam, niby się sporo dowiedziałam o życiu pisarza, ale wszystko jest napisane nieciekawie, zupełnie nie wciąga, nie wywołuje emocji, doczytałam do końca, by wiedzieć, jak to wszystko się potoczyło, ale nigdy więcej takich biografii. Zdecydowanie nie polecam i...

Książka ciekawa, chociaż jak dla mnie trochę za sztywna, suche fakty i historie, z życia wielkiego podróżnika. Samo życie Fiedlera było niezmiernie interesujące.

2041

Na półkach: , , , ,

Polecam tylko tym, którzy chcieliby coś wiedzieć o Arkadym Fiedlerze, ale nie chcą czytać jego książek, co można zrozumieć biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą w świecie. Wiele ze spostrzeżeń wielkiego podróżnika z pewnością straciła na aktualności. Polecam wiec tylko tym, którym na Fiedlera w czystej postaci szkoda czasu.
Te biografie czytałam jak jakaś szkolna...

Krótka, zajęła mi jeden dzień, czyta się łatwo i przyjemnie, autorka nie szaleje z masą nazwisk i dat. Początek zachęcający, wystarczająco opisane życie pisarza-podróżnika przed jego większymi sukcesami, dalej jest już wszystko ciut gorzej i skrótowo, tak jakby na szybko. W sumie ma to swoją zaletę, ponieważ resztę życia opisał sam w swoich książkach, więc po co je tu...

Przy czytaniu miałem wrażenie, że ktoś to pisał na pracę semestralną, bardzo słabą pracę.

Książka jest napisana tak sobie, ale na szczęście jej bohater broni się sam :-) Życie Fiedlera jest tak fascynujące, że całkowicie rekompensuje niedostatki warsztatu autorki.

• Biografie
  • Biografie, wspomnienia