Fiedler

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
9788376702063
elfijka

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=405&lang=pl

MaratikS | 2015-05-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Polecam tylko tym, którzy chcieliby coś wiedzieć o Arkadym Fiedlerze, ale nie chcą czytać jego książek, co można zrozumieć biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą w świecie. Wiele ze spostrzeżeń wielkiego podróżnika z pewnością straciła na aktualności. Polecam wiec tylko tym, którym na Fiedlera w czystej postaci szkoda czasu.
Te biografie czytałam jak jakaś szkolna rozprawę, do której autorka zebrała troszkę materiałów, w reszcie postreszczała fragmenty książek i zadowolona oddała do druku. Takie wypociny na kolanie byle "zaliczyć sesje na 3" :-).
Kocham muzeum Arkadego Fiedlera całym sercem, byłam tam niezliczona ilość razy od dzieciństwa po dorosłość. Tym co nie byli polecam szczerze.

Jarek | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Krótka, zajęła mi jeden dzień, czyta się łatwo i przyjemnie, autorka nie szaleje z masą nazwisk i dat. Początek zachęcający, wystarczająco opisane życie pisarza-podróżnika przed jego większymi sukcesami, dalej jest już wszystko ciut gorzej i skrótowo, tak jakby na szybko. W sumie ma to swoją zaletę, ponieważ resztę życia opisał sam w swoich książkach, więc po co je tu streszczać. Zakończenie jak ktoś pisał rzeczywiście jakby z pracy magisterskiej :)
Przeczytałem do tej pory zaledwie kilka z pozycji Fiedlera, miałem w planach powoli zapoznać się z resztą, po przeczytaniu tej mini biografii, wiem że stanie się to ciut szybciej. Polecam:)

Boa | 2016-03-22

O ile książki pana Fiedlera czytałam już dawno temu z wielką przyjemnością,a tyle na tej biografii bardzo się zawiodłam, niby się sporo dowiedziałam o życiu pisarza, ale wszystko jest napisane nieciekawie, zupełnie nie wciąga, nie wywołuje emocji, doczytałam do końca, by wiedzieć, jak to wszystko się potoczyło, ale nigdy więcej takich biografii. Zdecydowanie nie polecam i żałuję zakupu :(

Gripper | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Książka jest napisana tak sobie, ale na szczęście jej bohater broni się sam :-) Życie Fiedlera jest tak fascynujące, że całkowicie rekompensuje niedostatki warsztatu autorki.

Krzem88 | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Książka ciekawa, chociaż jak dla mnie trochę za sztywna, suche fakty i historie, z życia wielkiego podróżnika. Samo życie Fiedlera było niezmiernie interesujące.

Edik | 2013-11-21
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Przy czytaniu miałem wrażenie, że ktoś to pisał na pracę semestralną, bardzo słabą pracę.

tradilus | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam eBook
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Przeczytałem szybko i bez emocji - wyłącznie ze względu na temat. Styl pisarski przypomina streszczenie z 3 klasy liceum. Przykre gdy widzi się na przykład dokładnie ten sam opis wystawy motyli jaki widnieje na stronie internetowej muzeum Arkadego Fiedlera.

MonikaJ | 2016-01-19
Przeczytana: 11 lutego 2016