Manifest komunistyczny

Okładka książki Manifest komunistyczny
Fryderyk EngelsKarol Marks Wydawnictwo: Jirafa Roja Seria: Biblioteka Myśli Społecznej filozofia, etyka
119 str. 1 godz. 59 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Biblioteka Myśli Społecznej
Tytuł oryginału:
Grundsätze des Kommunismus
Wydawnictwo:
Jirafa Roja
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1848-01-01
Data 1. wydania:
2014-11-06
Liczba stron:
119
Czas czytania
1 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361154297
Tłumacz:
Edward Karolczuk
Tagi:
manifest komunizm Marks Engels XIX wiek socjalizm antykapitalizm krytyka kapitalizmu
Średnia ocen

                5,9 5,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,9 / 10
602 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
47
39

Na półkach:

W założeniach Partii Komunistycznej obalenie kapitalizmu i panujących burżua było sprawiedliwe (w obecnym znaczeniu tego pojęcia) jak na panujące ówcześnie realia. Któż by wszak chciał być w znacznej większości wykorzystywanej przez mniejszość, pracować w nieludzkich warunkach po 18 godzi na dobę za marne grosze wystarczające (i to z trudem!) na podstawowe środki utrzymania? W praktyce punkt zapalny rewolucji proletariackiej był nie najlepszy i stąd cały ambaras. Bo jak wyglądałby nasz świat, jeżeli idee Marksa i Engelsa ziściłby się, a rewolucja wybuchał w kraju przemysłowym jak np. Wielka Brytania czy Cesarstwo Niemieckie, a nie w biednej i rolniczej Rosji? Historia lubi się powtarzać - pomysł pozornie dobry, wykorzystany w zły sposób przez utopistów tyranów. Bo trzeba także zaznaczyć, że w teorii twórcy "Manifestu..." stworzyli twór nazwany później socjalizmem naukowym. Pozycja, którą trzeba przeczytać. Jednak żeby zrozumieć trzeba mieć na uwadze ówczesne tło historyczne, warunki życia w jakich egzystował proletariat oraz fakt, iż Marks i Engels nigdy nie ziścili swej wizji, a tylko położyli podstawy pod narodziny późniejszych, zdegenerowanych ideologi takich jak leninizm czy maoizm.

W założeniach Partii Komunistycznej obalenie kapitalizmu i panujących burżua było sprawiedliwe (w obecnym znaczeniu tego pojęcia) jak na panujące ówcześnie realia. Któż by wszak chciał być w znacznej większości wykorzystywanej przez mniejszość, pracować w nieludzkich warunkach po 18 godzi na dobę za marne grosze wystarczające (i to z trudem!) na podstawowe środki...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 007
  • Chcę przeczytać
    716
  • Posiadam
    120
  • Teraz czytam
    26
  • Filozofia
    25
  • Ulubione
    17
  • Chcę w prezencie
    9
  • Polityka
    7
  • 2020
    7
  • Historia
    6

Cytaty

Więcej
Karol Marks Manifest komunistyczny Zobacz więcej
Karol Marks Manifest komunistyczny Zobacz więcej
Karol Marks Manifest komunistyczny Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także