adamats

Stanisław Biskupski dokonał wyboru wspomnień z pamiętników nauczycielskich. Nie są to wspomnienia z gwarnych sal szkolnych, z bibliotek czy boisk, lecz z pól bitewnych II wojny światowej, z leśnych gąszczy na partyzanckich szlakach, z konspiracyjnych pokoi lekcyjnych, gdzie naukę przekazywano sobie nieledwie szeptem, gdyż cena wiedzy w owych czasach była równa cenie krwi. Wydana ponad 30 lat...

Wydana ponad 30 lat po zakończeniu tamtej wojny książka, przynosi fascynujący obraz losów grupy 20 autorów-nauczycieli. To musiał być trudny wybór. Książka jest owocem konkursu ogłoszonego pod hasłem: "Żołnierskie drogi nauczycieli". Na konkurs nadesłano 132 prace liczące w sumie ponad 4400 stron maszynopisu!
Na stronach tego dzieła spotykają się żołnierze wszystkich niemal frontów - tych zbrojnych i tych cichych, a także ci, którzy przetrwali, choć życie się od nich odwróciło.

źródło opisu: Od wydawcy

źródło okładki: skan z oryginału

Heliogabal | 2013-02-27
czajnik2000 | 2011-08-26