Klucz światła

Tłumaczenie: Beata Długajczyk
Cykl: Trylogia kluczy (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Key of Lights
romans
Barbara

Nora Roberts w mistrzowski sposób potrafi łączyć wątki romansowe, sensacyjne i przygodowe. Jej trylogia „Klucze” przenosi nas w osobliwy świat magii, iluzji i czarów, który jednak nie przesłania rzeczywistości. Trzy młode kobiety, Malory, Dana i Zoe, zostały zaproszone do tajemniczej, baśniowej rezydencji na przyjęcie. Ekscentryczni gospodarze, Rowena i Pitte, przedstawiają im niesamowitą...

Trzy młode kobiety, Malory, Dana i Zoe, zostały zaproszone do tajemniczej, baśniowej rezydencji na przyjęcie. Ekscentryczni gospodarze, Rowena i Pitte, przedstawiają im niesamowitą propozycję, która może odmienić życie całej trójce.

Trzy odważne, mocno stąpające po ziemi kobiety, trzy klucze... Każda z nich musi wykonać trudne i niebezpieczne zadanie. Jeśli im się uda, czeka je wspaniała nagroda. Pierwsza rusza do walki o szczęście Malory. W kolejnych tomach z losem będą się zmagać Dana i Zoe. Czy im się powiedzie?

Monika9027 | 2013-08-12

Sięgając po tę książkę miałam pewne obawy, magia jakoś do mnie nie przemawiała,wahałam się czy ją sobie wypożyczyć. Opowieść okazała się jednak bardzo interesująca i wciągająca, nie nudziłam się, wprost przeciwnie urzekła mnie ta historia i bohaterowie, dlatego też zabieram się za kolejne części:)

angie | 2013-06-01
Przeczytana: 31 maja 2013

Część pierwsza pt. "Klucz światła", pochłonęłam w dwa dni. Nie potrafiłam się oderwać. Jak musiałam odłożyć książkę, cały czas zastanawiałam się jak to wszystko się potoczy dalej. Często łapałam się na tym, że kilka razy czytałam dane dziewczynom wskazówki, wspólnie z nimi analizowałam sny czy opisy obrazów, by dopatrzyć się jakiejś wskazówki. Miałam wrażenie, że razem z nim szukam tego klucza. To nieprawdopodobne, jak autorka potrafi nakreślić historię, w taki sposób, że czytelnik, wprost wnika w książkę, w świat bohaterów, w ich życie.

Nie mam wątpliwości co do talentu Nory Roberts. Każda książka jest wyjątkowa i potrafi zaciekawić czytelnika. W każdym gatunku literackim czy to romans, dramat, sensacja czy fantasy autorka potrafi stworzyć wspaniałe dzieło.

W tej części główna bohaterka jest Malory Price. Jej życie wisi na włosku, To co do tej pory tak bardzo kochała, pracę w Galerii Sztuki, czuje, że lada dzień straci. Jej życie było zawsze uporządkowane. Każdy punkt miała...

Na wstępie powiem, że uwielbiam Norę Roberts. Ta kobieta ma prawdziwy dar tworzenia w swoich powieściach ciepłej i przytulnej atmosfery.

Malory jest pedantyczna. W swoim notesiku ma chyba listę wszystkiego. Sporządziła też szczegółowy plan rozwoju swojej kariery zawodowej. Oczywiście ma też swoje wady. Na przykład rozrzutność. Uważa, że pieniądze nie mają znaczenia, jeżeli nie można zamienić ich na coś ładnego.

Cały jej plan burzy się, gdy puszczają jej hamulce i pozwala sobie na nadmierną szczerość wobec żony szefa. Do tego oblewa jej markowy kostium kawą. Oczywiście nieumyślnie. Potem zostaje zaproszona na przyjęcie na Wzgórzu Wojownika i wysłuchuje niewiarygodnej historii o szkatule, w której zamknięte są dusze trzech celtyckich półbogiń. W dniu, kiedy zostaje zwolniona z pracy, los wynagradza jej niepowodzenie zsyłając wielkiego, kudłatego, niesfornego Moe i jego właściciela.

„Sztuka czyni bogów z mężczyzn i kobiet”. Malory od zawsze pragnęła zostać malarką. Niestety...

Magdalena Wujczak | 2011-09-28
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane

Książka była niezwykła, jak z resztą każda z książek tej autorki. Przeczytałam ich bardzo dużo i potrafię rozpoznać po stylu pisania tą autorkę. Lubię jej książki, ponieważ prosto pisze, książki zwykle zawierają więcej niż jeden wątek. Przeczytałam całą trylogię "Klucza" i polecam wszystkim, bo naprawdę warto to przeczytać;).

betina360 | 2014-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 26 marca 2014

Wciagajaca i fajna ksiazka jak inne Nory.Zabawna historia ubawilam sie czytajac ja.Widze ze Nora lubi klimat magii bo jest w wielu jej ksiazkach dla mnie to plus bo tez lubie taki klimat do tego romantyczna milosc i wkracza sie w fajny swiat.

Dość dziwna ta powieść. Chyba liczyłam na więcej akcji i bardziej rozwinięty wątek fantastyczny. Ale z ciekawości przeczytam kolejne części, być może będą lepsze.

Małgorzata Chabzda | 2015-05-17
Przeczytana: 15 maja 2015

Nie jestem fanatyczką czarów i magii ale przyznam, że ta książka wywarła na mnie pozytywne wrażenia. Przede wszystkim tej magii nie jest dużo, trochę wplecione mitologii, romansu i w sumie całość nieźle się czyta. Tę część oczywiście polecam i biorę się za kolejną :)

milla | 2013-03-05
Przeczytana: 03 marca 2013

Nora Roberts to pisarka, która świetnie odnajduje się w różnych gatunkach literackich: romansach, powieści obyczajowej, sensacji, fantastyce. Jako, że do tej pory nie miałam możliwości poznania żadnej powieści pisarki, w której dominowałyby elementy tego ostatniego, wymienionego przeze mnie gatunku, postanowiłam czym prędzej zmienić ten stan. Wybór padł na książkę stanowiącą pierwszy tom trylogii "Klucze” - „Klucz światła”.

Główną bohaterką powieści jest Malory Price, która pracuje w galerii sztuki w niewielkim miasteczku Pleasant Valley. Dwudziestoośmiolatka, kochająca sztukę pokłóciła się właśnie z nową żoną właściciela galerii, jej posada wisi na włosku. Uporządkowane pod każdym aspektem życie bohaterki zaczyna się walić. Aby odegnać od siebie przykre myśli, Malory decyduje się wziąć udział w koktajlu organizowanym w rezydencji leżącej na Wzgórzu Wojownika.

Na miejscu okazuje się, że w spotkaniu, poza gospodarzami i Malory, wezmą udział tylko dwie kobiety – bibliotekarka Dana...

Elżbieta | 2016-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Nie spodziewałam się, że ta powieść mi się spodoba. Czytałam nowsze książki autorki i bardzo mnie rozczarowały, ale Klucz Światła idealnie wpasował się w moje gusta. Magia, tajemnice, miłość, wszystko to przyciąga i hipnotyzuje. Akcji jest w sam raz, nic nie jest pisane na siłę. Opowieść jest lekka i przyjemna.
Minusem tej powieści jest to, że główni bohaterowie zbyt mocno komplikują sobie życie uczuciowe - na własne życzenie.
Na pewno wkrótce sięgnę po następną część :)

Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2015

Myślałam, że znudzi mi się w końcu ta przewidywalność - 3 kobiety, 3 mężczyzn i 3 książki.. Ale tak nie jest.. Pierwsza część fajna, niekiedy nawet zabawna.. Dodatkowym atutem jest postać pierwszej bohaterki i jej zainteresowanie sztuką, to jak patrzy na obrazy i jak są one opisane naprawdę pozwala wyobrazić sobie przedstawianą sztukę..