Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód

Okładka książki Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód
Robert M. Wegner Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 2) fantasy, science fiction
688 str. 11 godz. 28 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 2)
Wydawnictwo:
Powergraph
Data wydania:
2010-09-08
Data 1. wyd. pol.:
2010-09-08
Liczba stron:
688
Czas czytania
11 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361187165
Średnia ocen

                8,1 8,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Antologia polskiego cyberpunka Paweł Majka, Łukasz Orbitowski, Tobiasz Piątkowski, Robert J. Szmidt, Robert M. Wegner
Ocena 7,1
Antologia pols... Paweł Majka, Łukasz...
Okładka książki Magazyn Biały Kruk #12 Kacper Adamski, Redakcja Magazynu Biały Kruk, Artur Grzelak, Piotr Kurek, Karol Ligecki, Wiktor Orłowski, Olaf Pajączkowski, Artur Szyndler, Mateusz Tokarski, Marlena Urbaniak, Robert M. Wegner
Ocena 7,3
Magazyn Biały ... Kacper Adamski, Red...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Z rozległych stepów w wąskie uliczki



1720 52 39

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
336 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
411
161

Na półkach: , ,

Robert M. Wegner – autor wyrastający na czołowego twórcę pol­skiej fan­tastyki. Jego opowiadanie, Wszyscy jesteśmy Meekhań­czykami z debiutanc­kiej książki zostało uhonorowane w tym roku prestiżową nagrodą im. Janusza A. Zaj­dla. W moje spragnione god­nej fan­tastyki ręce wpadł drugi tom tegoż autora, zatytułowany Opowie­ści z meekhań­skiego pogranicza. Wschód – Zachód. Czy bliżej nie­znany dotąd Robert Wegner (jak dotąd twórca jedynie nie­licz­nych opowiadań) zdołał stworzyć fan­tastyczny świat, tak wspaniały i godny poświęcenia mu czasu, że będę w stanie polecić go wszyst­kim – nie tylko miłośnikom tego typu literatury?

Otwierając książkę, czytel­nik zostaje rzucony na wschód wiel­kiego Imperium. Nie licz­cie na wprowadzenia czy opis krajobrazów – na to przyj­dzie czas póź­niej, kiedy wielogodzinny kłus na wier­nym stepowym wierz­chowcu po płaskich jak stół łąkach da nieco czasu i wytchnienia. Od razu zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, wraz z wier­nym bojowym czar­danem generała Laskol­nyka. Już pierw­szych kilka stron uświadomiło mi, że będę przez jakiś czas chodził nie­wy­spany i co naj­waż­niej­sze tak właśnie było. Wszystko to za sprawą tego, że Wegner po prostu wie, jak zatrzymać czytel­nika przy książce. Akcja nie zwal­nia, a z czasem okazuje się, że te kilka szarp­nięć na początku to zaled­wie preludium do złożonej fabuły. Za każ­dym razem, kiedy już musiałem prze­rwać czytanie, dopadał mnie syn­drom jesz­cze jed­nego rozdziału.

Druga część Opowie­ści z meekhań­skiego pogranicza. Wschód – Zachód opowiada o wydarzeniach na prze­ciw­ległym krańcu Imperium – zachodzie. O ile wschód zwiedzaliśmy głów­nie z koń­skiego grzbietu, o tyle tym razem podążać będziemy śladem pospolitego złodziejaszka imieniem Alt­sin, którego poznajemy w nie­typowych dla głów­nego bohatera okolicz­no­ściach – zapitego, śpiącego na drew­nianym molo. Zamiast stepów mamy teraz potężne miasto z rządzącą nim Radą i tajem­niczą Ligą Czapki. Owo miasto okaże się rów­nie, a może i bar­dziej zabój­cze niż nie­przystępny, pełny zbójów step.

Prze­wracając kolejne strony, nabierałem coraz więk­szego podziwu dla autora. Z każ­dego miej­sca wypływa kunszt i staran­ność. Odnosi się wrażenie, że powieść jest wręcz doszlifowana do naj­mniej­szego detalu. Nie­ważne, czy bohaterowie stają przed gnijącą szopą, potęż­nym zam­kiem, czy ośnieżoną górą – my czujemy się, jak­byśmy patrzyli ich oczyma. O samych opisach trudno jed­nakże powiedzieć coś więcej, ponie­waż są one tak zgrab­nie wkom­ponowane w tekst, że prawie niezauważalne.

Świat stworzony przez Roberta Wegnera wzbudza moje uznanie. Jest on pełen zależ­no­ści, bogaty w prze­różne narodowo­ści, miasta, wioski czy odziały woj­skowe. Każda z ras ma odrębny styl, wygląd, rodzaj zabudowań i zróż­nicowane jed­nostki. Taka złożoność świata mogłaby przy­tłaczać, gdyby nie lek­kość, z jaką udaje się autorowi prze­kazać całość czytel­nikowi. Po raz pierw­szy zetknąłem się z pol­ską fan­tastyką, która roz­machem przed­stawionych krain może kon­kurować z Tol­kienem. Zaryzykuję domniemanie, że jeżeli Wegner utrzyma swój dotych­czasowy poziom, to meekhań­ska saga będzie tłumaczona w przy­szło­ści na wiele języków.

Wspo­mnę jesz­cze kilka słów o wydaniu. Książka drukowana jest na kredowym papierze. Może to detal, ale jed­nak przyjem­nie czuje się pod pal­cami gładki, biały papier. Literówek nie naliczyłem zbyt wiele, a poważ­niej­szych błędów nie stwier­dziłem w ogóle, zastrzegam jed­nak, że nie jestem eks­per­tem w dziedzinie redagowania tek­stu. Egzem­plarz, który został mi dostar­czony do recen­zji, mimo swoich 680 stron, prze­trwał czytanie bez śladu użyt­kowania. Na grzbiecie nie pozostało nawet naj­mniej­sze zagięcie. Jakość wydania sprawia, że kwota wydana na książkę na pewno nie jest wygórowana.

Dwa pierw­sze tomy Opowie­ści z meekhań­skiego pogranicza to dopiero początek wiel­kiej fan­tastycz­nej przy­gody, w jaką chce zabrać nas Robert Wegner. Fun­dament stworzył sobie ku temu nie­słychanie solidny. Z nie­cier­pliwo­ścią będę czekał na kolejne czę­ści. Jestem nie­słychanie ciekawy, jak autor zamknie otwarte wątki i czy połączy je jakimś głów­nym nur­tem. Wracając jesz­cze do Wschodu – Zachodu, zdecydowanie warto! Poszczególne czę­ści róż­nią się od siebie znacz­nie. Mimo to obie czyta się z nie­słab­nącą ciekawo­ścią, a kiedy wzrok spo­czywa na ostat­niej stronie, czuje się żal, że to już koniec.

Historio trwaj – Opowie­ści z meekhań­skiego pogranicza. Wschód – Zachód to zaprawdę kawał god­nej fan­tastyki! Polecam!

Robert M. Wegner – autor wyrastający na czołowego twórcę pol­skiej fan­tastyki. Jego opowiadanie, Wszyscy jesteśmy Meekhań­czykami z debiutanc­kiej książki zostało uhonorowane w tym roku prestiżową nagrodą im. Janusza A. Zaj­dla. W moje spragnione god­nej fan­tastyki ręce wpadł drugi tom tegoż autora, zatytułowany Opowie­ści z meekhań­skiego pogranicza. Wschód – Zachód....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4 678
  • Chcę przeczytać
    1 775
  • Posiadam
    1 243
  • Ulubione
    290
  • Fantastyka
    171
  • Fantasy
    133
  • Teraz czytam
    86
  • Chcę w prezencie
    47
  • 2019
    44
  • 2021
    38

Cytaty

Więcej
Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód Zobacz więcej
Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód Zobacz więcej
Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także