Koczownicy

Tłumaczenie: Andrzej Szymański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Koczownicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Koczewniki
83-07-00735-6
historia, kazachowie, chan
historyczna
Morrigan

"Koczownicy" współczesnego pisarza kazachskiego, Iliasa Esenberlina, stanowią pierwszą część historycznej trylogii pod tym samym tytułem, która obejmuje dzieje Kazachów od XV do połowy XIX w. Autor zajął się tutaj w literackiej przeróbce historią panowania chana Abulchaira (1411-1468) oraz początkami powstawania narodowości kazachskiej.

doliwaq | 2015-03-15
Przeczytana: 12 marca 2015

Warto sięgnąć po tę książkę choćby po to by zobaczyć zupełnie inny punkt widzenia na historię, od strony tych "prymitywnych" koczowników. Jednak sama książka nie powala, ciężko przez nią przebrnąć, pod tym względem jest przeciwieństwem kontynuacji, czyli "Złotej Ordy". Jednak wspomnę jeszcze o jednym niewątpliwym plusie książki - przez większość czasu narratorem i głównym bohaterem jest czarny charakter powieści, rzecz niespotykana!

trk | 2016-01-02
Piotr P | 2015-02-02