Złota Orda

powieść historyczna
83-07-01393-3
Tadeusz Gosk
Czyngis Chan Mongolia XIII wiek Tatarzy

Opis trochę mylący. Książka opowiada historię Złotej Ordy od końcówki rządów Batu-chana, poprzez rządy Sartaka, Berke-chana, Munge Timura, Tuda Mengu i Tokty.
Równocześnie poznajemy historię ogólną całego imperium mongolskiego oraz życie wpływowych czyngisydów - Nogaja, Kutłun Czaki, Kajdu, Hulagu, a także prostych ludzi: Rumijczyka Kolomona, Kipczaczki Kunduz, setnika...

• O Turcji, Turkach i Tatarach
  • 2009 Nabytki