Koczownicy

powieść historyczna
83-07-00735-6
Andrzej Szymański
historia kazachowie chan

Warto sięgnąć po tę książkę choćby po to by zobaczyć zupełnie inny punkt widzenia na historię, od strony tych "prymitywnych" koczowników. Jednak sama książka nie powala, ciężko przez nią przebrnąć, pod tym względem jest przeciwieństwem kontynuacji, czyli "Złotej Ordy". Jednak wspomnę jeszcze o jednym niewątpliwym plusie książki - przez większość czasu narratorem i głównym...

• Historyczne
  • Historia
  • Turcy i turkijczycy
  • Powieści historyczne
  • 2018
  • Azja Centralna (poradziecka, Mongolia, Nepal, Tybet)
  • Literatura turecka

Dodaj cytat z książki Koczownicy