Orzeł odleciał

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Liam Devlin (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Eagle Has Flown
adamats

W sobotę szóstego listopada 1943 roku, o godzinie pierwszej w nocy, Heinrich Himmler, Reichsfuhrer SS i szef państwowej policji, otrzymał krótki komunikat: "Orzeł wylądował". Niewielka jeednostka niemieckich spadochroniarzy pod dowództwem słynnego Oberstleutnanta Kurta Steinera, wspomagana przez bojownika IRA, Liama Devlina, dotarła właśnie bezpiecznie do Anglii, gotowa dokonać porwania brytyjskiego premiera Winstona Churchila z wiejskiej posiadłości w Norfolk, w której spędzał weekend, wypoczywając nad morzem. W ciągu następnej doby - w wyniku krwawej potyczki między amerykańskimi komandosami i Niemcami w wiosce Studley Constable - misja zakończyła się niepowodzeniem, a z całej grupy ocalał - jak się wydawało - jedynie Liam Devlin. Jeśli zaś chodzi o Kurta Steinera...
Kontynuacja bestselerowej powieści "Orzeł wylądował". Czy misja Orła rzeczywiście zakończyła się w listopadzie 1943 roku? Dlaczego jej przebieg należy do najsilniej strzeżonych tajemnic II wojny światowej?

Roman Dłużniewski | 2016-12-05

Porwanie Churchilla się nie powiodło i Orzeł musiał odlecieć. Czy tylko genialny Irlandczyk ocalał ? Devlin pojawia się zresztą również na kartach innych powieści Higginsa. To kontynuacja "Orzeł wylądował" Dobra książka!!

jw23 | 2012-02-26
Przeczytana: wrzesień 1998

Rewelacja, polecam każdemu miłośnikowi gatunku, na pewno nie będzie się nudził.

wiejskifilozof | 2012-01-08

Taka , sobie .Niekiedy była wręcz nudnawa .

juryca | 2013-01-03
Przeczytana: 13 listopada 1993

Kontynuacja powieści Higginsa "Orzeł Wylądował".Pułkownik Kurt Steiner nie ginie podczas akcji uprowadzenia Winstona Churchila lecz dostaje się do niewoli.Himmler wydaje rozkaz uwolnienia Steinera,do tego zadania wyznaczony zostaje Irlandczy Liam Devlin.Wartka akcja momentami zaskakująca.Warto przeczytać.

beben1910 | 2012-11-27
Przeczytana: 2000 rok

Jedna z pierwszych moich przeczytanych książek sensacyjnych- zaczynałem swoją przygodę z literaturą od Higginsa, i uważam że ta książka była naprawdę dobra i ciekawa.

laki83 | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

Pomimo tego, że książka jest podobna do innych książek Higginsa, czyli akcja dzieje się według podobnego schematu, to i tak bardzo mi się podoba. Może to dlatego, że jest to kontynuacja według mnie wybitnej książki "Orzeł wylądował", która była moją pierwszą pozycją Higginsa. Ogólnie bardzo polecam, ciekawa historia, barwne postacie, realia II Wojny Światowe.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Orzeł odleciał i Orzeł wylądował to dwie jedne z najlepszych powieści Higginsa. Mocno polecam - choć warto czytać w kolejności.

rik404 | 2017-05-19
willi_75 | 2017-04-14