Fantasy lover

Okładka książki Fantasy lover Sherrilyn Kenyon
Okładka książki Fantasy lover
Sherrilyn Kenyon Wydawnictwo: Cykl: Mroczny Łowca (tom 0.1) fantasy, science fiction
Mroczny Łowca (tom 0.1)
2006-11-28
2006-11-28

Lekki romans paranormal. Początek serii o wojownikach, bogach i śmiertelnikach. Obłożony klątwą Julian z Macedonii zostaje zawezwany przez Grace do współczesnego Nowego Orleanu jako jej niewolnik seksualny. W tle bogini Afrodyta w roli matki roku.
Całkiem niezła intryga, czasami zabawnie, czasami groźniej:) Czyta się bardzo dobrze.

Czasami nie mogę się zdecydować, co napisać po przeczytaniu niektórych książek. Ale fajnie, że jest miejsce gdzie można odchaczyć, że się ją czytało. Jak ta.
Te naj naj... stoją na półce:)
Bogowie i przyziemni ludzie ,trochę jakby uniesien w łóżku, ale ogólnie nie porywa. Ale cykl może być ciekawy ze wzgledu na greckich bogow.
Oceńcie sami:)

Te naj naj... stoją na półce:)
Oceńcie sami:)

Jeśli masz ochotę na oderwanie się od rzeczywistości i zatopienie się w opowieści z Greckimi bogami i pikatnymi scenami ta książka jest wprost dla Ciebie. Nie będziesz żałował Czytelniku, mimo że zdarzenia są dość przewidywalne miło spędziłam czas czytając tą pozycje. Polecam. :-)

Pierwsza książka z cyklu Mroczny Łowca którą przeczytałam. Trudno mi oceniać poszczególne książki z tej serii nie wychwalając przy tym ogółu. Postaram się skupić jednak na tym konkretnym przypadku. Fantastyczny kochanek tak na prawdę średnio przypadł mi do gustu. W porównaniu z pozostałymi ten tom oceniam chyba najsłabiej chociaż nie potrafię tak na prawdę określić dlaczego. Może budziła we mnie zbyt mało emocji? Styl, dobry, historia ciekawa, ale czegoś brak. Cóż tak czy siak warto przeczytać ponieważ jakby nie patrzeć jest to jakieś tam wprowadzenie a sama książka nie jest zła.

"Fantasy lover" to chronologicznie pierwszy tom otwierający cykl o Mrocznych Łowcach, o którym usłyszałam dopiero przy okazji pozwania Cassandry Clare ("Miasto kości") za plagiat. Kradzież idei nocnych wojowników stających w obronie ludzkości. Brzmi znajomo? Może jedynie z pozoru, bo na tym podobieństwa się kończą. Nie sądzę, żeby rzeczywiście miała do tego uzasadnione podstawy, ale na pewno dzięki temu o jej książkach na nowo zrobiło się głośniej. Czy to był zabieg celowy czy nie jest już zupełnie odrębnym tematem.

W trakcie pierwszego zetknięcia z tą serią czytelnik może totalnie zgubić się w chaosie tysiąca wątków i tysiąca i jednego problemu. Pomijając już fakt, że cała seria ma ponad 20 tomów i trzeba by być na prawdę zagorzałym (i też nieco szalonym) fanem, żeby to wszystko przeczytać. Na szczęście każdy tom dotyczy zupełnie odrębnej postaci, choć czasem losy znanych już wcześniej bohaterów przeplatają się z sobą. Wracając do mnogości wątków: mamy tutaj łowców wampirów, oczywiście również same wampiry (oryginalnie nazywane Daimonami),wysysające duszę z niczemu winnych uczciwych obywateli Ameryki, starożytnych wojowników, greckich i rzymskich bogów, wyrocznie i proroctwa, wilkołaki, zmiennokształtnych... Właściwie łatwiej jest powiedzieć czego nie ma. I choć na pierwszy rzut oka autorka wrzuciła między strony powieści wszystko co wpadło jej do głowy, to po bliższym poznaniu się z lekturą nie prezentuję się to wcale tak źle.
Warto zaznaczyć, że ze względu na występowanie scen erotycznych (w niektórych tomach na prawdę często) powieści są skierowane raczej do starszego grona odbiorców.

Podsumowując: Mroczni Łowcy to nieco szalona mieszanka. Niby wszystkiego jest za dużo, wątki wampirów są wymieszane z greckimi bogami co w ogóle nie powinno mieć prawa bytu, to jednak ma to coś w sobie co potrafi przemówić do czytelnika i go zachwycić. Są zabawne, intrygujące i nie jeden raz potrafią zaskoczyć. Serię czyta się na prawdę bardzo szybko, wciąga już od pierwszych stron i nie ukrywajmy, nie jest to literatura najwyższych lotów, to jednak bez problemu może umilić nie jeden wieczór.

Lubię tą serię

Lubię tą serię

Fajna koncepcja romansu ,sam pomysł...czego? nie zdradzę ...warto!

Fajna koncepcja romansu ,sam pomysł...czego? nie zdradzę ...warto!

Z Sherrilyn Kenyon zapoznałam się podczas czytania jednej z książek z serii "Mroczny łowca". Żałuję, że w Polsce przetłumaczone zostały tylko 4 tomy, chociaż seria liczy ich ponad 30. A co najlepsze, wydawnictwo Mag nie wybrało pierwszych tomów do tłumaczenia.
Nie wiem dlaczego wcześniej nie wpadłam na pomysł sprawdzenia na oficjalnej stronie pisarki listy tytułów z tej serii. Zrobiłam to ostatnio i... załamałam się. Okazało się, że zaczęłam czytać od 3 tomu! Na szczęście nie miałam większych problemów z wejściem do świata wykreowanego przez autorkę.
"Fantasy Lover" to historia Grace i Juliana. Jest ona dość nietypowa, ponieważ Julian został uwięziony w książce wiele lat temu i, jako jej więzień i niewolnik, musiał oddawać się każdej osobie, która go przywołała. Konsekwencje braku seksu były nieprzyjemne, więc nie powstrzymywał się. Grace natomiast od dłuższego czasu nie miała mężczyzny. Za namową swojej przyjaciółki, Seleny, postanowiła wezwać mitycznego kochanka, chociaż nie wierzyła, że to w ogóle zadziała. Jak się okazało, zadziałało. I to naprawdę konkretnie. Od tego magicznego wieczoru Grace miała pod swoim dachem niewolnika seksu. Julian mógł się uwolnić jedynie dzięki kobiecie Aleksandra, a tak się złożyło, że nasza bohaterka na nazwisko ma akurat Aleksander. Jako, iż Grace naprawdę chciała pomóc Juliusowi, to musiała się powstrzymać od seksu z nim. Jak już wspomniałam, konsekwencje braku współżycia były dość nieprzyjemne, więc to zadanie było naprawdę trudne. Do tego, jak to w romansie, zaczęło rodzić się uczucie, które komplikowało całą sytuację.
Historia z pozoru banalna, lecz intrygująca. Niby wiadomo, że wszystko będzie dobrze, to jednak czytając nie jesteśmy pewni, czy to się uda. A przynajmniej ja nie była pewna. Humor autorki nie jest naciągany, żarty są wplatane w sposób naturalny i przyjemny, więc niejednokrotnie uśmiechałam się do siebie.

Ciąg dalszy recenzji tutaj:

Zacznijmy od tego, że w Polsce nie wydana, ale mówi się, że to jest pierwsza część całej sagi Dark Hunter. Wynika to nawet ze zwykłej chronologii i sensu wydarzeń następnej części.

Sama saga ma w sobie coś, co sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem. Może to chodzi o tych przystojniaków? A może o greckich bogów? Czy w końcu o kobiety, które są silne i nie boją się walczyć o swoje?

Sprawdźcie sami.

Ta część urzekła mnie - pewnie się domyślacie - śmiertelnie seksownym Julianem ^^ A jakże!
Poza tym moja miłość do bogów greckich rośnie w siłę z dnia na dzień, a ta seria, spełnia wszystkie oczekiwania.
Oczywiście jeżeli chodzi o romansidła.

Polecam wszystkim miłośnikom greckiej historii i bogów, fantastycznych mężczyzn i oczywiście dużej dawki seksu.

Polecam 100%

Nic dziwnego, że romantyczki po przeczytaniu tej książki mają nierealne oczekiwania w stosunku do ewentualnych partnerów płci odmiennej :)

• Paranormal romance
  • 2011

Dodaj cytat z książki Fantasy lover