The werewolf principle
83-7075-500-3
Iselor

Członkowie ekspedycji kosmicznej odnajdują tajemniczą ludzką istotę. Badania wykazują pewne szczególne cechy organizmu nieznajomego oraz niespotykane funkcje jego mózgu. Człowiek ów posiada trzy niezależne od siebie i w jakimś sensie sprzeczne osobowości: pierwsza - zwyczajna, ludzka, druga - budząca podziw poziomem intelektu i możliwościami wyzwalania energii psychicznej, oraz trzecia - przerażająca osobowość dzikiej bestii, wilkołaka.
Kim jest? Komu (czemu?) zawdzięcza swe predyspozycje? Dokąd go one zaprowadzą?

| 2011-03-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Dłuższy czas widziałam tą książkę w bibliotece ale nie pożyczałam jej ,bo tytuł mi się wydawał trochę wieśniacki.Ale pewnego dnia myślę -wezmę,zobaczę co to.I zupełnie niespodziewanie stała się hitem miesiąca.Wiem,że można się przyczepić w niej do strony technicznej,bądź co bądź była pisana bodajże w latach sześćdziesiątych,ale tak to już jest przeważnie z książkami sci-fi napisanymi ponad 35 lat temu.Na niektóre nazewnictwo po prostu przymykałam oko,bo treść mnie pochłaniała.W sumie na dzisiejszy czas nic odkrywczego,znane tematy,znane prawdy i pytania,bałam się ,że zakończenie mnie zdruzgocze,ale na szczęście się tak nie stało.Oczywiście okupione moimi łzami,że jednak nie tylko ludzie... ale co ja będę pisać ,nie wolno zdradzać treści.Tytułem nie ma się co sugerować ,bo z typowymi wilkołakami nie ma to nic wspólnego.

marijestmoja | 2018-04-17
Przeczytana: 06 grudnia 1993