Droga

Roadmarks
83-85963-00-6
sf, Zelazny
Aleksandra

Droga biegnie przez czas, każdy zjazd z drogi to inny rok, inne miejsce. Red Dorakeen znajduje się na drodze od tak dawna, jak tylko sięga pamięcią. Kiedyś wędrował nią jako stary człowiek, teraz, znacznie młodszy, podejmuje grę, w której stawką jest jego życie, gdyż ktoś ogłosił przeciwko niemu Czarną Dziesiątkę, dziesięciu najlepszych, płatnych morderców w historii ludzkości, od średniowiecznego mnicha, po cyborga zostawionego na Ziemi przez obcą cywilizację. Czy Dorakeen dotrze do celu, czy wygrają ci, którzy postawili w grze na zabójców?

źródło opisu: Agencja Wydawnicza, 1993

źródło okładki: http://zelazny.mud.pl/main/powiesci/droga1.jpg

byłem_fprefectem | 2011-02-19

DWA
Ścieżki pamięci tak jak "Droga" zmieniają się, niektóre zanikają, inne zarastają chwastami. Te wyraźne prowadzą w miejsca, które przecież dobrze pamiętamy, choć rzeczywistość zaprzecza wyrytym w pamięci obrazom. Ale są takie rzeczy, uczucie, osoby, miejsca i książki, które udaje nam się zapamiętać dobrze i do nich najczęściej chcemy wracać i szukamy dróg, które pomogą nam je odnaleźć, przywrócić.
JEDEN
Po raz nie wiadomo który sięgnąłem po książkę "Droga" Rogera Zelaznego, wydawało mi się, że dobrze ją pamiętam, ale okazało się, że nie aż tak dobrze jak myślałem. Ale jedno co dobrze zapamiętałem, to to, że to doskonały kawałek prozy. Znowu pojechałem daleko w noc, chcąc dowiedzieć się co czeka przy następnym zjeździe z Autostrady czasu.

Jarod | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Po raz kolejny w przypadku Zelaznego miałem wrazenie, że czytam rozszerzony wstęp do większej opowieści, a książka skończyła się, zanim zdążyła na dobre rozkręcić. Przeczytać jak najbardziej warto - dużo świetnych pomysłów, kilka z nich później autor w Amberze wykorzysta), a przede wszystkim jedna z bardziej oryginalnych koncepcji podróży w czasie z jaką się spotkałem.

Adam Pioch | 2015-04-20
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Hmmm mam dylemat. Pozycja dziwna taka niby nudna a jednak się ją czyta.
Ojciec z synem idę przez świat po apokaliptyczny... Świat w którym nie chciałbym się znaleźć i może dlatego to czytałem, i czytałem, by na końcu po ostatnich zdaniach powiedzieć sobie: dobre było naprawdę dobre :)

Aliath | 2016-11-27
comar | 2016-08-29