adamats

Książka zawiera wybór artykułów, poświęconych problematyce Września 1939 roku, opublikowanych na łamach "Więzi". Dobór tych artykułów ma dostarczyć czytelnikowi materiału dla konstruowania własnego punktu widzenia. Tyle może być różnych "spojrzeń na Wrzesień", ilu jest autorów. Ideą wydawcy było, aby czytelnik po przeczytaniu ksiązki, został zainspirowany do dalszych własnych poszukiwań, do stawiania sobie coraz nowych pytań. Nie chodzi tu o forsowanie jakiegoś określonego punktu widzenia na kampanię wrześniową, ale o sprowokowanie dyskusji, wywołanie niepokoju, pokazanie złożoności sądów i ocen, o pogłębienie wiedzy historycznej, jak i kultury politycznej w podejmowaniu i ferowaniu sądów na temat procesu historycznegoi.

źródło opisu: Od wydawcy

źródło okładki: skan z oryginału

Anna | 2017-03-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Bib Pro