GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Nat

Iza Wu | 2011-07-05
Na półkach: Przeczytane, Góry, Posiadam
Przeczytana: 05 lipca 2011

Po "Górfance" w Karakorum i w Himalajach długo zabierałam się do tej książki, niesłusznie uznając, że będzie najmniej ciekawą z wymienionych. Niesprawiedliwy osąd i ogromny błąd. Chylę czoła - książkę przeczytałam na wdechu, a grań Tatr śni mi się po nocach. Polecam wszystkim i każdemu z osobna, życząc choć odrobiny takiej siły psychicznej oraz samozaparcia.

ira | 2015-09-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2015

Do gór każdego formatu mam olbrzymi szacunek, i dlatego na wszelki wypadek trzymam się od nich z daleka, choć nie zawsze tak bywało. :)
Lubię za to czytać o górach, i dlatego informacja, że pani Czerwińska popełniła książkę, była dla mnie nieoczekiwanym prezentem ze strony najnowszej biblioteki. Fakt, że popełniła ich cały cykl, przyprawił mnie bez mała o ekstazę. ;)
Treść, wiadomo. Ciekawa, smaczna (zwłaszcza uwagi o Wandzie Rutkiewicz), pokazująca narodziny wielkiej pasji. Z niecierpliwością czekam chwili, gdy dorwę w łapki kolejne tomy.
I jeszcze jedno - wielkie ukłony dla wydawnictwa Annapurna. Właśnie tak powinno się wydawać tego typu książki - nie tylko jedna kolorowa wkładka w środku, ale fotografie co drugą niemal stronę, doskonale wtopione w tekst. Rewelacja.

arbuzowa | 2012-04-13
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Góry
Przeczytana: luty 2012

Świetna i przyjemna lektura, kwalifikująca się do tych, które czytamy jednym tchem. Pani Ania opisuje z ogromną pasją swoje początki fascynacji górami i wspinaczką. Książka dla fanów górskich klimatów, a w szczególności naszych pięknych Tatr - bo o nich tu głównie mowa. Dowiadujemy się również wiele o wspinaczkowej partnerce Pani Ani - Krystynie Palmowskiej. Zachęcam!

Ania | 2011-11-27
Na półkach: Przeczytane, Góry, 2011
Przeczytana: 27 listopada 2011

Rewelacyjna książka. Każdy miłośnik gór powinien ją przeczytać. Wciągająca od pierwszej strony!

Nell | 2013-02-26
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Czyta się przesympatycznie. Nigdy nie przypuszczałam, że literatura górska może być tak wciągająca. Zaczęłam od "Kobiety na K2", potem "Górfanka ABC..." Anny Czerwińskiej. A teraz jestem w trakcie pochłaniania kilkunastej już pozycji i podobnej tematyce. Narracja kobiet, zwłaszcza Anny Czerwińskiej jest mi znacznie bliższa, od narracji facetów. Cieszę się, że kobiety na szczytach świata nie były cyborgami, a ja mogę znaleźć z nimi wspólny mianownik, mimo że na żaden wielki szczyt nie weszłam.

agasala | 2016-03-05
Przeczytana: luty 2016

Siegnelam po ta ksiazke w starym schronisku - w jeden wieczor polknelam polowe. Po powrocie do domu musialam skonczyc - kupilam ja. Gdy sie okazalo, ze to jedna z 5 ksiazek Czerwinskiej, uznalam, ze umre z glodu w domu pelnym ksiazek...

jarek | 2011-09-25
Przeczytana: styczeń 2010

Pierwsza książka z serii "Górfanka", godna uwagi każdej osoby, która interesuje się górami, niekoniecznie tymi najwyższymi. Napisana lekkim językiem, co powoduje, że czyta się ją bardzo przyjemnie.

Owca | 2013-12-28
Przeczytana: 2013 rok

Sama jestem GórFanką, więc książkę pani Czerwińskiej pochłonęłam w jeden dzień. Zachęcona przeczytałam jeszcze dwie części, jednak ta zdecydowanie była najlepszą w moim mniemaniu. Okraszona licznymi anegdotami, pełna humoru. Widać, że "pani Ania" ma do siebie dystans. Widać też, że góry to jej życie. Uwielbiam książki pisane przez ludzi z pasją, stąd mój zachwyt nad książką.

roshpunka | 2012-05-24
Na półkach: Przeczytane, Górskie
Przeczytana: 23 maja 2012

Nie przepadam za zbyt lekkim stylem w książkach i nie cieszą mnie określenia typu "dupa blada"... Nie mniej jednak z zaciekawieniem śledziłam przygody autorki, które nigdy nie miałyby miejsca, gdyby pani Ania była mężczyzną ;) Jednym słowem - bardzo interesujący obraz PRL-owskiego alpinizmu oczami zawziętej kobiety.

abla | 2012-09-23

Pani Ania i jej wspomnienia... takich Tatr, osób i takiego podejścia do wspinaczki i turystyki górskiej rzadko już spotkać można.Może nie ulubiona z serii Górfanka ale jedna z ulubionych o Tatrach.