Legendy i baśnie znad Warty

Wydawnictwo: Omnipress
8302015628
Inne
Joanna

Zbiorek "Legendy i Baśnie z nad Warty" jest wyborem materiałów z terenu całego województwa częstochowskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magnis | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Legendy i Baśnie znad Warty to zbiór opowieści z województwa częstochowskiego nie ograniczających się tylko terenów leżących nad Wartą, a ściślej mówiąc nad górna Wartą. Autor zebrał w małej książeczce opowieści i zwięźle je opisał. Często dotyczą jakiegoś miejsca, ruin lub zamku albo dawnych dziejów, w których podanie o danej historii zostało przystępnie, ale nie tracąc przy tym swojego uroku. Zostały spisane, aby nie zaginęły bezpowrotnie i przekazane w tej krótkiej książeczce czytelnikowi. Znajdziemy tutaj klasyczne historie o duchach, białych i czarnych damach snujących się po zamkach lub ruinach, topielicach, diabłach i czarcich mocach, historie o jeźdźcu bez głowy i innych niesamowitych opowieści, które przybliża nam Autor. Pełne okrucieństwa, czasami nawet romansu, lecz ostrzegające przed karą. Historia splata się z niezwykłymi wydarzeniami dających źródło legendzie z motywem nadnaturalnym.
Książka posiada świetny klimat niesamowitości i każdą z opowieści czyta się z...

zaczytanaowca | 2017-12-31
Przeczytana: 30 listopada 2017

To suchy zbiór podań, który ciężko się czyta. Stylem pisania przypomina encyklopedię. Ta książeczka miała olbrzymi potencjał (legendy to zawsze wdzięczny temat), który został koncertowo zmarnowany.

xCabalx | 2014-12-21
Przeczytana: 18 października 2015