Zaginiony wykład Feynmana. Ruch planet wokół Słońca

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasycy Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Feynman's Lost Lecture
83-7180-011-8
Agnieszka

W błyskotliwym wywiadzie, wygłoszonym w 1964 roku, Richard R. Feynman, laureat Nagrody Nobla z fizyki i jeden z najwybitniejszych uczonych XX wieku, zrekonstruował rozumowanie innego genialnego uczonego, Izaaka Newtona, wyjaśniające, dlaczego planety poruszają się po elipsach, a nie po okręgach. Dowód Newtona, podobnie jak symfonie Beethovena, dramaty Szekspira czy Kaplica Sykstyńska Michała...

Dowód Newtona, podobnie jak symfonie Beethovena, dramaty Szekspira czy Kaplica Sykstyńska Michała Archanioła, zalicza się do największych osiągnięć człowieka w dziejach cywilizacji i kultury. Feynman zrekonstruował ten dowód, posługując się elementarną geometrią, nie wykraczającą poza zakres szkolny. Wykład Feynmana, odnaleziony i spisany po trzydziestu latach przez jego uczniów, został opatrzony w tej książce drobiazgowymi komentarzami, którym towarzyszą: esej o historii badań ruchów planet oraz szkic biograficzny, ukazujący barwną i fascynującą osobowość wielkiego fizyka.

prostota to cecha geniuszu...

illa | 2014-12-30
Indecent | 2013-12-19