Astronomia ogólna

Adam

Mel | 2015-05-04
Na półkach: Przeczytane, (Pop)naukowe
Przeczytana: 04 maja 2015

Książka nie dla mnie. Za trudna. Pomijając aktualizację danych, z pewnością fachowa i cenna w masę informacji. Zbyt wiele tu matematyki, geometrii, wzorów, obliczeń. To mi nic nie wyjaśnia. Popularyzacji nauki raczej nie służy. Choć znalazłam dla siebie kilka cennych informacji, m.in. z historii astronomii.

Przydałaby się aktualizacja danych... przynajmniej w tym egzemplarzu, który przeczytałam ;)

Bardzo dobra rzecz dla 'fizycznych laików', takich, jak ja.

Paulina | 2012-11-05

Książka doskonała dla tych, którzy pragną zgłębić astronomię od podstaw, także tych historycznych. Rozpoczynając od czasów starożytnych autor wprowadza nowe pojęcia, nowe metody obserwacyjne, które były stopniowo odkrywane i wdrażane w życie. Czytelnik zaznajamia się z systemem Ptolemeusza, później Kopernika, poznaje budowę teleskopu, odkrywa paralaksę... Książka nie stanowi jedynie zwartej encyklopedii astronomii, a osadzenie odkryć astronomicznych w historycznym kontekście pomaga czytelnikowi śledzić rozwój tej dziedziny aż do XX wieku. Każdy rozdział kończy się zestawem zadań rachunkowych lub teoretycznych, które utrwalają i sprawdzają wiedzę.

Przemek | 2017-06-16
Przeczytana: wrzesień 2015

Książka dobra, wyjaśnia wiele zagadnień z zakresu astronomii, gwiazdowej, galaktycznej itd. Jest jednak książką wymagającą od czytelnika pewnej minimalnej wiedzy z zakresu astronomii oraz dobrego aparatu matematycznego.

krystyna kalinowska | 2012-03-12

Również ta książka pomogła mi w poznawaniu tematu...

DawidQb | 2016-02-23
Hominid | 2015-09-05