83-212-0404-X
Adam

Aquila | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Akcja powieści dotyczy wyprawy kosmicznej na odległą planetę BX-16, skąd dotarły na Ziemie nieczytelne sygnały świadczące o próbie nawiązania kontaktu. Załoga "Redbirda": kapitan Carey i major Thornton startują w pierwszej połowie XXIII wieku, aby dotrzeć do celu po czternastu latach do tajemniczej planety. Fabularna otoczka, bardzo staranna i przekonująca, spowija psychologiczny dramat głównego bohatera. Perry Carey - samotny pilot lotów pozasystemowych - próbuje rozszyfrować naturę swojego towarzysza, stara się przełamać własne uprzedzenia i nawiązać z nim prawdziwie ludzki kontakt.

Alannada | 2016-01-14

Super książkaNie spodziewałam się wiele po tej książce. Była raczej cienka, okładka była niezbyt porywająca, autorki nie znałam, ale... Pomyślałam, że dam jej szansę. To nie tak, że biorę z nią ślub, jeżeli mi się nie spodoba, to odłożę, pomyślałam. I wzięłam Kontakt w swoje ręce.

I odłożyłan tę powieść dopiero, gdy ją skończyłam. Jak na osobę, która ma problemy z koncentracją to całkiem spore osiągnięcie i znak, że książka jest napraawdę wciągająca.
Na pierwszy rzut oka fabuła nie powala oryginanością - oto w XXIII wieku dwóch mężczyzn na pokładzie statku międzysystemowego „Redbird” wyruszyło z misją badawczą na odległą planetę BX-16.
Owa podróż na tę odległą planetę i badania na niej prowadzone mają na celu odpowiedzieć na dręczące ludzkość pytanie o to, czy istnieje jakieś inne życie w Kosmosie i czy możliwe jest nawiązanie tytułowego kontaktu. Jednakże poza tym w powieści mamy jeszcze inny rodzaj kontaktu - rodzącą się przyjaźń bohaterów, skazanych na przebywanie ze sobą. Od...

Elwira | 2017-05-06
chucher | 2017-04-28