83-212-0404-X
Adam

Aquila | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Akcja powieści dotyczy wyprawy kosmicznej na odległą planetę BX-16, skąd dotarły na Ziemie nieczytelne sygnały świadczące o próbie nawiązania kontaktu. Załoga "Redbirda": kapitan Carey i major Thornton startują w pierwszej połowie XXIII wieku, aby dotrzeć do celu po czternastu latach do tajemniczej planety. Fabularna otoczka, bardzo staranna i przekonująca, spowija psychologiczny dramat głównego bohatera. Perry Carey - samotny pilot lotów pozasystemowych - próbuje rozszyfrować naturę swojego towarzysza, stara się przełamać własne uprzedzenia i nawiązać z nim prawdziwie ludzki kontakt.

GZal | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Pomysł wydaje się prosty. Weź dwóch facetów, butelkę wina i książkę. Niech co jakiś czas czytają fragmenty na głos. Zabawa gwarantowana. Bez względu na to, czy będzie to arcydzieło, czy też nie. Słowa przefiltrowane przez zbyt dobry humor mogą być zabawne.

Ale czy na pewno? Na pewno każde czytane zdanie wywoła wybuchy radości? Czy ma znaczenie, czy to dobre pisarstwo, czy nie?

Zostałem oskarżony. Mój przyjaciel orzekł, że to przeze mnie. Postanowił iść tropem powrotów do książek z młodych lat i kupił sobie książkę, która jak orzekł była prawdopodobnie jego pierwszą książką S-F w życiu. Zabrał na wyjazd.

O ile pamiętał, bardzo mu się podobała. A ja odebrałem mu dzieciństwo. A przynajmniej część wrażeń.

Był już wieczór, gdy zaczął czytać. W skupieniu. Wyciszeni, już po kolacji. Ja próbowałem skupić się na swojej lekturze, ale w pewnym momencie zaczął czytać na głos.

Mamy ubaw, ale zastanawiamy się też o co chodzi. Książka Kontakt Gabrieli Górskiej miała dwa wydania, drugi nakład...

Alannada | 2016-01-14

Super książkaNie spodziewałam się wiele po tej książce. Była raczej cienka, okładka była niezbyt porywająca, autorki nie znałam, ale... Pomyślałam, że dam jej szansę. To nie tak, że biorę z nią ślub, jeżeli mi się nie spodoba, to odłożę, pomyślałam. I wzięłam Kontakt w swoje ręce.

I odłożyłan tę powieść dopiero, gdy ją skończyłam. Jak na osobę, która ma problemy z koncentracją to całkiem spore osiągnięcie i znak, że książka jest napraawdę wciągająca.
Na pierwszy rzut oka fabuła nie powala oryginanością - oto w XXIII wieku dwóch mężczyzn na pokładzie statku międzysystemowego „Redbird” wyruszyło z misją badawczą na odległą planetę BX-16.
Owa podróż na tę odległą planetę i badania na niej prowadzone mają na celu odpowiedzieć na dręczące ludzkość pytanie o to, czy istnieje jakieś inne życie w Kosmosie i czy możliwe jest nawiązanie tytułowego kontaktu. Jednakże poza tym w powieści mamy jeszcze inny rodzaj kontaktu - rodzącą się przyjaźń bohaterów, skazanych na przebywanie ze sobą. Od...

Elwira | 2017-05-06
chucher | 2017-04-28