Gra o stołki. Tom 2. Rok szulerów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gra o stołki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
megii24

"Gra o stołki" to jedna z nielicznych w naszej literaturze prób opisania w formie powieściowej lat 1980-1981. Losy bohaterki i zarazem narratorki splatają się z tym przełomowym okresem w historii Polski. Jej miejsce pracy - wydawnictwo związkowe związane z dawnym, peerelowskim układem - pozwala obserwować w mikroskali postawy charakterystyczne dla wielu Polaków w okresie sierpnia '80: z jednej strony rosnące z dnia na dzień optymizm i nadzieję, z drugiej - rozgrywki personalne, intrygi i karierowiczostwo.

Na kartach dwutomowej powieści Gabrieli Górskiej powracają nie tylko wydarzenia polityczne tamtych dni - przywoływane fragmentami artykułów prasowych i oficjalnych dokumentów - ale i codzienna rzeczywistość, kłopoty z zaopatrzeniem, kartki na podstawowe artykuły, wygląd warszawskiej ulicy.
Dla jednych to często zaskakujące przypomnienie, dla innych - młodych - obraz polskiego świata, jakiego już nie znają.

Gabriela Górska (ur. 1939) jest autorką kilkunastu książek, słuchowisk radiowych i scenariuszy wielokrotnie nagradzanych w Polsce i za granicą.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax, 2005

źródło okładki: http://www.iwpax.pl/produkt-gra-o-stolki-t-ii--209.html