Kontakt

Gabriela Górska Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji fantastyka, fantasy, science fiction
1986-01-01
1982-01-01
83-212-0404-X
Wydawnictwa Radia i Telewizji
fantastyka, fantasy, science fiction
1986-01-01
83-212-0404-X

Powieść nie zawiera dużo akcji, czy niesamowitych kosmicznych przygód, a skupia się na relacji międzyludzkiej, na budowaniu i zacieśnianiu więzi. Wskazuje również dlaczego tak bardzo człowiek poszukuje w kosmosie innej cywilizacji.
Książka jest lekka i ciekawa. Ogólnie polecam.

Przesłuchałem audiobooka, który zajął ok 180 min. w wykonaniu Hanny Kamińskiej.

Pomysł wydaje się prosty. Weź dwóch facetów, butelkę wina i książkę. Niech co jakiś czas czytają fragmenty na głos. Zabawa gwarantowana. Bez względu na to, czy będzie to arcydzieło, czy też nie. Słowa przefiltrowane przez zbyt dobry humor mogą być zabawne.

Ale czy na pewno? Na pewno każde czytane zdanie wywoła wybuchy radości? Czy ma znaczenie, czy to dobre pisarstwo, czy...

Super książkaNie spodziewałam się wiele po tej książce. Była raczej cienka, okładka była niezbyt porywająca, autorki nie znałam, ale... Pomyślałam, że dam jej szansę. To nie tak, że biorę z nią ślub, jeżeli mi się nie spodoba, to odłożę, pomyślałam. I wzięłam Kontakt w swoje ręce.

I odłożyłan tę powieść dopiero, gdy ją skończyłam. Jak na osobę, która ma problemy z...

Akcja powieści dotyczy wyprawy kosmicznej na odległą planetę BX-16, skąd dotarły na Ziemie nieczytelne sygnały świadczące o próbie nawiązania kontaktu. Załoga "Redbirda": kapitan Carey i major Thornton startują w pierwszej połowie XXIII wieku, aby dotrzeć do celu po czternastu latach do tajemniczej planety. Fabularna otoczka, bardzo staranna i przekonująca, spowija...

• Fantastyka
  • Dzieciństwo
  • Audiobook
  • 2020
  • Audiobooki (chcę przesłuchać)
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • Audiobook