Człowiek z mgły

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA

* TRZECIA MOŻLIWOŚĆ
* UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA

Krzysztof Baliński | 2016-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Tym razem miałem okazję przeczytać zbiór opowiadań Krzysztofa Borunia zatytułowany „Człowiek z mgły”. Są tam przedstawione interesujące wizje przyszłości w literackiej konwencji science fiction oczywiście. Opowiadania są przeplatane czymś w rodzaju dialogu filologicznego dotyczącego historii literatury science fiction. Rzeczywiście paru ciekawych rzeczy można się dowiedzieć w tej materii. Jest to polemika dotycząca autorów, o czym pisali, no o sensie i potrzebie tworzenia fantastyki naukowej. No i oczywiście jak ewoluowały konkretne koncepcje science fiction w XIX i XX w. Nie jest to może jakaś bardzo głęboka analiza literacka, ale i tak warto się z tym zapoznać. No i są jeszcze opowiadania wszelakie, czy coś je łączy. Myślę, że to co jest nowatorskie, autor w bardzo dużym stopniu skupia się na aspekcie psychologicznym bohaterów. Pytanie jest jedno jak na kolejne zmiany cywilizacyjne w rozumieniu, że ma być to zaawansowany postęp będą reagować poszczególni ludzie, a w...

sowidyl | 2016-10-23
portos | 2016-09-30