Gdynia - miasto z morza i marzeń

Wydawnictwo: Alter Ego
Gdynia, album
albumy
Marek

Album ilustruje historię rozwoju miasta i portu. Zawiera 1300 wyselekcjonowanych fotografii z lat 1900-1939, skomponowanych tematycznie, opisanych i przedstawionych w układzie chronologicznym. To opowiadanie obrazem ukazuje powstanie największego fenomenu II Rzeczypospolitej - Gdyni. Klimat tamtych lat przybliżają cytaty z literatury i prasy, wspomnienia budowniczych miasta i portu, pionierów gospodarki morskiej oraz mieszkańców Gdyni.

źródło opisu: www.kitowski.pl

źródło okładki: www.kitowski.pl

Magdalena Faszcza | 2012-02-04

Ponieważ to moje rodzinne miasto,marzyłam o tej książce-przedstawia Gdynię przedwojenną.Marzenie się spełniło,"Mikołaj" przyniósł i uwielbiam ją przeglądać,bo nie można jej zaliczyć do przeczytanych tylko do powracających:)Oczywiście nie tylko oglądam obrazki,czytam i zawsze jest ciekawa

Rockrider | 2011-08-24
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Super książka. W bardzo interesujący sposób łączy zdjęcia z treścią. Gorąco polecam mimo swojej ceny (ok. 160 zł)

telefonalarmowy | 2015-03-22
Przeczytana: 01 stycznia 2015