albumy
Nifelinord

PRL życie to interesujące połączenie albumu i książki historycznej przedstawiającej codzienność zwykłego obywatela zawiązaną z pracą, rozrywką, wypoczynkiem i handlem w minionym systemie polityczno-gospodarczym Polski. Wstępy do rozdziałów publikacji napisał satyryk i aktor Jacek Fedorowicz.

źródło opisu: http://demart.com.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 2079
skarbka78 | 2015-08-27
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Ulubione, 2015
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Ilustrowana encyklopedia PRL to prawdziwa skarbnica wiedzy o tamtych czasach, stylu życia, pracy, modzie, rozrywce... praktycznie o wszystkich ówczesnych aspektach życia. Książka idealnie oddaje klimat epoki, zawiera imponującą liczbę tekstów, zdjęć, wycinków z prasy, cytatów z przemówień, wypowiedzi, odezw i ogłoszeń. Bardzo polecam.

anevita | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Bardzo ciekawie wydana książka,zresztą jak i cała ta seria.Sporo fotografii ,szybko się czyta.Polecam pasjonatom tematyki PRL .

bluekangarooo | 2013-09-11

kto pasjonuje się PRLem ten na pewno doceni tę książkę

Filip91 | 2013-07-03
Przeczytana: kwiecień 2012

Bardzo fajna książka ukazująca różne aspekty życia codziennego w czasach PRL z dużą liczbą ilustracji oraz często humorystycznym komentarzem. Czyta się bardzo przyjemnie, podobnie jak "Ikony PRL". Na pewno jest to dobre źródło wiedzy dla osób, które nie poznały tamtego systemu, w tym także i dla mnie. W dużej mierze dzięki tej książce zrozumiałem dlaczego ludzie z pokolenia moich rodziców tak bezlitośnie drwią sobie z PRLu. Zdecydowanie polecam.

Nifelinord | 2012-11-17
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: 2012 rok

Pięknie oddaje klimat tamtych lat (albo - oddając sprawiedliwość ludziom, którzy PRL faktycznie przeżyli - coś, co mnie, nie mogącej tych lat pamiętać, się tym klimatem wydaje) poprzez bujną i dobrze przemyślaną oprawę graficzną. I właśnie ona stanowi o sile książki - nie szczegóły, których jest niewiele, czy ciekawostki i relacje świadków, będące raczej opisami incydentów, niż próbami nakreślenia jakiegoś ogólniejszego obrazu. Obraz ten z łatwością na podstawie niewielu słów i mocnych ilustracji można sobie spróbować dopowiedzieć.
Ładnie zarysowany podział na poszczególne dekady i przemiany w różnych sferach życia od początku do końca PRLu przy odrobinie wysiłku pozwala spróbować zrozumieć subtelne różnice pomiędzy 2-3 generacjami ludzi zaplątanymi w socjalizm. Wreszcie wiem, od jakiego roku można mówić o Pewexach - przedtem tej granicy między PRLem 'zamkniętym na głucho' a 'uchylonym na Zachód' nie potrafiłam umiejscowić w czasie.
Autorzy nie pretendują do wszechwiedzy, choć PRL...