Fascynujące budowle świata

Wydawnictwo: Videograf II
albumy
walghuria

"Fascynujące budowle świata" to album przedstawiający dwadzieścia dwa arcydzieła architektury na przestrzeni wieków: od megalitów poprzez buddyjskie świątynie po operę w Sydney. Znane i słynne budowlane, będące symbolami różnych religii i kultur, sąsiadują z takimi, o których istnieniu wiemy jedynie z przekazów historycznych. Pięknym zdjęciom towarzyszą teksty opisujące historię prezentowanych obiektów. Autor albumu jest geografem, podróżnikiem i fotografem. Dwukrotnie objechał samotnie kulę ziemską w 80 dni. Odwiedził ponad 160 krajów na wszystkich kontynentach. Zdjęcia Artura Anuszewskiego znajdują się w Wielkiej Encyklopedii PWN, Encyklopedii Britannica, Wielkiej Encyklopedii Geografii Świata, Encyklopedii Geograficznej Świata, Encyklopedii Historycznej Świata, Encyklopedii Biologicznej, seriach wydawniczych ABC Świat, Cztery Strony Świata, Nasza Ziemia i innych. Nakładem wydawnictwa Videograf II ukazały się jego autorskie albumy: "Podróże marzeń" i "Grecja - zaproszenie do podróży".

źródło opisu: Videograf II Katowice, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tamanna | 2014-01-06
Przeczytana: 03 marca 2012

FASCYNUJĄCE BUDOWLE ŚWIATA

Autor tekstu i zdjęć zamieszczonych w tej książce - Artur Anuszewski - geograf, podróżnik i fotograf- był w 160 krajach. Dwa razy samotnie okrążył dookoła ziemię w 80 dni.

Ostatnio fundusze nie pozwalają mi na podróże. Pozostają więc wędrówki po książkach, po zdjęciach, po cudzych wrażeniach, po własnych marzeniach, planach kolejnej wyprawy do Indii.
W takich książkach, jak ta zawsze ciekawi mnie dokonany wybór. Na ile się powtarza z innymi wyborami tego, co najbardziej fascynuje, co pojawi się nowego, co z tego rozbudzi moją wyobraźnię, co już widziałam. Z budowli wybranych przez AA widziałam niewiele. Niektórych rzeczy (z listy starożytnych cudów) nikt już nigdy nie zobaczy, ale z tych, które przetrwały udało mi się zobaczyć jedynie piramidy egipskie, ateński Akropol, Hagię Sophię i Błękitny Meczet w Stambule. Nawet tego, co reprezentuje Indie, niestety jeszcze nie widziałam - buddyjskiej świątyni w Gaja Bodha i grobowca w Tadź Mahal. Ale...