Ostatnie trzy minuty : o ostatecznym losie Wszechświata

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Masters". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
Last three minutes conjunctures about the ultimate fate of the Universe
83-85458-50-6
fizyka, teoria, kosmologia, esej
Agnieszka

Inne wydania

Jak skończy się świat - z krzykiem, czy ze skomleniem? Czy w ogóle nastąpi koniec wszechświata, a jeśli tak, to czy ludzkość lub jej spadkobiercy mają szansę go przetrwać? Odpowiedzi udziela Paul Davies, autor m. in. "The Mind of God", "The Cosmic Blueprint" i "Superforce", profesor filozofii przyrody na uniwersytecie w Adelaidzie. Na stałe mieszka w Australii.

ulfur | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

Książka zdecydowanie działa na wyobraźnie i dostarcza sporo materiału do przemyśleń. Pojęcia nie mam na ile jest poprawna merytorycznie, ale zdecydowanie nie na to położono w niej nacisk. Jest to książka popularnonaukowa i ma zaciekawić czytelnika temate. Trochę prostej fizyki i odważnych spekulacji skutecznie realizuje ten cel. Okazuje się, że nauka na tym polu bije na głowę fikcję -- choć nie wiem jak bym te same idee odebrał gdyby zostały wplecione w powieść sf. Eh... po prostu warto przeczytać.

shashwyq | 2017-03-12
Przeczytana: 03 listopada 2016