Ostatnie trzy minuty : o ostatecznym losie Wszechświata

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Masters". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
Last three minutes conjunctures about the ultimate fate of the Universe
83-85458-50-6
fizyka, teoria, kosmologia, esej
Agnieszka

Inne wydania

Jak skończy się świat - z krzykiem, czy ze skomleniem? Czy w ogóle nastąpi koniec wszechświata, a jeśli tak, to czy ludzkość lub jej spadkobiercy mają szansę go przetrwać? Odpowiedzi udziela Paul Davies, autor m. in. "The Mind of God", "The Cosmic Blueprint" i "Superforce", profesor filozofii przyrody na uniwersytecie w Adelaidzie. Na stałe mieszka w Australii.

PanJapko | 2017-05-04

Lekka, łatwa i przyjemna książka popularnonaukowa o różnych hipotezach końca wszechświata. Przystępna dla laików, niezaznajomionych z tematyką mechanik pozaklasycznych, bo każde opisywane zjawisko opatrzone jest krótkim i zrozumiałym wstępem.
Podobnie jak Kosmiczny Projekt, Ostatnie Trzy Minuty cechują się bardzo lekkim piórem i tym specyficznym wrażeniem, że autor miał dużą radość z pisania tej książki. No i ten wszechobecny optymizm, który każe Daviesowi (a właściwie naukowcom i filozofom, na których się opiera) szukać możliwości przetrwania w sytuacjach, które na pierwszy rzut oka wydają się beznadziejne.
Książka jest już dość stara i pewnie poruszane w niej tematy zdążyły przez te wszystkie lata rozwinąć się znacznie dalej, ale nie sprawia wrażenia przeterminowanej.

ulfur | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

Książka zdecydowanie działa na wyobraźnie i dostarcza sporo materiału do przemyśleń. Pojęcia nie mam na ile jest poprawna merytorycznie, ale zdecydowanie nie na to położono w niej nacisk. Jest to książka popularnonaukowa i ma zaciekawić czytelnika temate. Trochę prostej fizyki i odważnych spekulacji skutecznie realizuje ten cel. Okazuje się, że nauka na tym polu bije na głowę fikcję -- choć nie wiem jak bym te same idee odebrał gdyby zostały wplecione w powieść sf. Eh... po prostu warto przeczytać.

Arkadiusz | 2017-04-12
Przeczytana: 2017 rok