Cel - Ziemia. Rosnące niebezpieczeństwo całkowitej zagłady życia na Ziemi

Tłumaczenie: Janusz Błaszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Impact Earth. Asteroids, Comets and Meteoroids The Growing Threat
83-7245-347-0
Agnieszka

19 maja 1996 roku 300-metrowa asteroida znalazła się o 450 000 kilometrów od Ziemi. Rządy mocarstw bezsilnie obserwowały jej zbliżanie. Opinia publiczna nie została poinformowana. Na sześć godzin przed uderzeniem asteroida zmieniła tor. Mieliśmy szczęście... Tym razem. 65 milionów lat temu uderzenie 10-kilometrowego meteorytu stało się przyczyną zagłady dinozaurów. Niebezpieczeństwo zagłady ziemskich gatunków jest wciąż realne. W przestrzeni kosmicznej znajduje się bowiem ponad 2000 asteroid o średnicy większej niż kilometr, których trajektorie przecinają orbitę Ziemi. Czy jesteśmy przygotowani na możliwe uderzenie? Czy dzięki nauce możemy wcześniej dowiedzieć się o zagrożeniu? I czy potrafimy mu zapobiec?

Agnieszka | 2010-08-27
Halina | 2014-04-21