Conan i mgły świątyni

Tłumaczenie: Adam Łuszczak
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 45)
Wydawnictwo: Amber
Conan and the mists of doom
Krzysiek W

fik | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

pamiętam jak się rozczytywałem w Howard-owskich Conanach, i pomyślałem że spróbuję innego i to chyba był mój największy błąd , A książkę pozostawiam bez komentarza.

Gromomir | 2014-04-01
Przeczytana: 31 marca 2014

Zacząć należy, że ta rozpisana na niespełna 170-ciu stronach książka praktycznie nie posiada fabuły. Nagle zostajemy zrzuceni na pustynie pomiędzy Turanem a krajami zachodnimi, jak i jednocześnie rozbijamy się po górach stanowiących wschodnią granicę Khorai. Przez większość książki śledzimy wydarzenia w obu tych miejscach, przy czym nieraz są one rozstrzelone w czasie (zwłaszcza pod koniec, przy czym nie jest to kwestia retrospekcji, ani niczego takiego, bo rozstrzelenie ma jakieś pół godziny).

Książka prezentuje się w ten sposób: ludzie Pani Mgieł przyprowadzają kogoś > Conan jedzie > Pani Mgieł czaruje > Conan walczy > ludzie Pani Mgieł mają rozterki > Conan rozmawia > Pani Mgieł czaruje > Conan walczy.
Itd.

Całość sprawia dwa wrażenia. Jedno - że ktoś zapomniał przetłumaczyć pierwszych 50 stron, albo że były one w jakiejś innej powieści. Drugie (i bynajmniej wzajemnie się nie wykluczające), że wcale nie miała to być książka o Conanie, a jakaś przygodowa powieść dziejąca się w...

Maja Ossowska | 2016-10-31
Heatcliff | 2016-05-07