Conan i wrota demona

Okładka książki Conan i wrota demona
Roland Green Wydawnictwo: Amber Cykl: Conan "czarna seria" (tom 61) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Conan "czarna seria" (tom 61)
Conan at the demon's gate
Amber
1999-01-01
1999-01-01
Maciej Pintara

więcej Więcej

Aquiloński patrol, na granicy pustkowia Piktów, uciekając przed dzikusami ukrywa się w podmokłej jaskini. Znajdują w niej posąg, o twarzy ich byłego króla - Conana. Jeden z żołnierzy, którego matka była piktyjką zna legendę tego posągu.

Otóż król Conan, zanim nim pozostał, pływał po morzach wraz z Belit na pokładzie Tygrysicy. Jednak Czarne Królestwa zabrały Belit,...

Roland Green... nie będę kłamał. Byłem uprzedzony do tego autora po jego wcześniejszych, tragicznych książkach. Co prawda trafiłem na jedną dość przyjemnie się wybijającą, było to jednak za mało aby mnie przekonać.
Wrota Demona skutecznie to zmieniły.

Akcja książki toczy się niedługo po śmierci Belit, kiedy to Conan pogrążony w swoim odpowiedniku żałoby, przemierza Czarne...

• Fantastyka
  • Conan