Conan wspaniały

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 53)
Wydawnictwo: Amber
Conan the Magnificent
Krzysiek W

Mr_Jarosław | 2012-07-03
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Conan Wspaniały to pierwsza książka z cyklu o Conanie Barbarzyńcy, którą miałem okazję przeczytać. Początkowy sceptycyzm, który wiązał się z trudnym do wyrzucenia z pamięci obrazem Arnolda Schwarzennegera jako Cymerianina, z czasem ustąpił miejsca zaskoczeniu i zachwytowi. Conan Wspaniały jest to niesamowite opowiadanie, pełne zwrotów akcji. Choć fabuła nie należy może do zbyt powalających, to świetne dialogi upstrzone ironicznymi żartami bohaterów oraz zgrabnie (a nie przesadnie) wplecione w historię wątki przygód seksualnych bohatera sprawiają, że książka ta naprawdę wciąga i bawi. Postaci są różnorodne i żywe, a płaski filmowy Conan - przygłup z wielkim mieczem i jeszcze większą szczęką, wiecznie opadniętą - całkowicie ustępuje tajemniczemu wędrowcowi z Cymerii.

romekd | 2016-12-20
Maja Ossowska | 2016-10-31