Conan nieugięty

Tłumaczenie: Marek Mastalerz
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 43)
Wydawnictwo: Amber
6 (23 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Conan the relentless
Krzysiek W

Gromomir | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Książka ta jest...niedbała, to chyba najlepsze określenie.

Z jednej strony akcja dzieje się w jednym z moich ulubionych krajów - Królestwie Kresowym. Mamy też tutaj wyraźne odniesienie do kanonicznej chronologii dzięki czemu bardzo łatwo umieścić ten tom w obrębie cyklu.

Niestety, to jedyne zalety.

O fabule nie napisze zbyt wiele, ta jest bowiem prosta jak budowa cepa, choć miejscami niespójna.

Niestety odnosi się to też do samego sposobu pisania, który jest chaotyczny i pozbawiony wszelkiej konsekwencji. Pomijając milczeniem już brak obrazowości opisów, to nieraz są one wzajemnie sprzeczne. Na jednej stronie autor zwraca nam uwagę, że postać jest bosa, na drugiej, tuż obok, opisuje jak buty na jej nogach zajęły się płomieniami (sic!).

Co od niepełnego przyodziewku to jest to też domeną wszystkich niewiast w tej opowieści. Wszystkie są urodziwe, zgrabne i ich ubrania mają tendencje do rozdzierania się przy byle okazji.

Równie niepoważnie i hmm... w stylu napalonych...

Maja Ossowska | 2016-10-31
Heatcliff | 2016-04-30