Słownik religii

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słowniki Encyklopedyczne "Książnicy"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Dictionnaire des religions
słownik, religie, encyklopedie
religia
Franciszek

Kończąc monumentalną "Historię wierzeń i idei religijnych" Mircea Eliade postanowił w jednym tomie zgromadzić kwintesencję swoich wieloletnich badań. O pomoc w realizacji tego zamierzenia poprosił swego ucznia, współpracownika i przyjaciela, Ioana P. Couliano. Powstała syntetyczna praca o charakterze encyklopedycznym przeznaczona dla osób zainteresowanych religioznawstwem. Książka zawiera szczegółowy indeks osobowy i rzeczowy.

GRAMMATICVS | 2016-02-24
nera | 2014-12-14