Siostra moja Laureen

Okładka książki Siostra moja Laureen Jean-Pierre Conty
Okładka książki Siostra moja Laureen
Jean-Pierre Conty Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Kryminał [KAW] kryminał, sensacja, thriller
Kryminał [KAW]
Bravo pour l'amateur
Krajowa Agencja Wydawnicza
1976-01-01
1976-01-01
Stanisław Gogłuska
literatura francuska XX wiek kryminał

Książka sprzed 50 lat, wydana w nakładzie 100 tys. egzemplarzy jak nie więcej. Dziś to niemożliwe ale wtedy tak. Książka taka sobie, raczej mniej niż taka sobie. Nieskomplikowana, wiele uproszczeń ale warto ją przeczytać żeby zobaczyć co oznacza wychowywanie "pod kloszem" i do tego jak dziewczyna się zakocha. Światek sutenerów, naiwnych dziewcząt i bogatych starych dziadów śliniących się do młodych, ładnych dziewcząt wcale się nie zmienił.
Nie wystawiam gwiazdek bo to już inna epoka pisarska.

Czytałam kilka lat temu i do dzisiaj pamietam tą ksiażkę. Czyta sie błyskawicznie i zapada w pamięć. Mam do niej sentyment. Fajna pozycja.

Na wstępie chciałbym nadmienić, że czuję do tej książki sentyment, pierwszy raz przeczytałem ją jako nastoletni chłopak, by po upływie prawie 20 lat ponownie po nią sięgnąć.
Dobra książka nie musi być obszerna, jej objętość nie zawsze idzie w parze z jakością w tym przypadku mamy do czynienia z miniaturką. Książka liczy zaledwie 134 strony i można ją przeczytać w mgnieniu oka.
Ta pozycja ma coś w sobie, coś o czym się nie zapomina, co pozostaje w pamięci czytelnika, mimo że jak już wspomniałem, liczy tylko 134 strony. Nie będę spojlerował, jedynie tylko nadmienię, że jest to dobry i zarazem smutny kryminał. Polecam serdecznie.

• Książki Taty
  • Bookcrossing