Ostatni zakładnik

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skorpion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Lost Hostage
83-7255-458-7
Ostatni, zakładnik
dona

Samolot linii lotniczych AirBridge po awaryjnym lądowaniu nagle startuje bez drugiego pilota. Wkrótce okazuje się, że w kokpicie jest porywacz. Czy kapitan samolotu, Ken Wolfe, ma coś wspólnego z porwaniem? Jaką straszliwą tajemnicę odkryje agentka FBI, Kat Bronsky? Akcja powieści toczy się równolegle na dwóch poziomach. Jedna warstwa to negocjacje z porywaczem i sytuacja w kokpicie, druga - może bardziej istotna - poszukiwanie rozwiązania zagadki kryminalnej związanej z wielką polityką, pornografią i morderstwem. Autor, doskonale obeznany z lotniczymi realiami, po mistrzowsku dawkuje napięcie, zaskakując czytelnika gwałtownymi zwrotami akcji.

Grażyna | 2015-03-22

unbeliever | 2016-07-30
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2016

W latach 70, kiedy sporo samolotów było uprowadzanych taki scenariusz byłby całkiem prawdopodobny. Dobrze pokręcona intryga, mimo początkowej ospałości. Dobry kryminał jeszcze się broni przed upływem czasu.

Hub | 2012-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Moja opinia trochę się wahała miedzy "bardzo dobra" i "rewelacyjna", w końcu zdecydowałem się na to drugie.

Opowieść Nance'go jest nieco nierówna, autor ma kłopoty z dozowaniem napięcia, jednak wszystko rekompensuje nad wyraz precyzyjnie skonstruowana intryga. Nie chcę powiedzieć zbyt wiele, niech więc wystarczy to, że dopiero ostatnie kilkadziesiąt stron przybliża zagadkę w całości, wczesniejsze partie książki zaś to karuzela startów i lądowań samolotu. Cieszę się, że autor skupił się na jednostkach biorących udział w akcji a nie na tłumie uwięzonych w samolocie pasażerów, to dodaje prawdopodobieństwa powieści.

Polecam zdecydowanie. Nie odstraszyła mnie od latania. Należy wierzyć swojemu kapitanowi.

labeo7 | 2012-09-14

Dobra akcja oraz styl. Książka wciągająca.

alaklon | 2015-07-23
Bono1956 | 2014-12-26