Ostatni zakładnik

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skorpion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Lost Hostage
83-7255-458-7
Ostatni, zakładnik
dona

Samolot linii lotniczych AirBridge po awaryjnym lądowaniu nagle startuje bez drugiego pilota. Wkrótce okazuje się, że w kokpicie jest porywacz. Czy kapitan samolotu, Ken Wolfe, ma coś wspólnego z porwaniem? Jaką straszliwą tajemnicę odkryje agentka FBI, Kat Bronsky? Akcja powieści toczy się równolegle na dwóch poziomach. Jedna warstwa to negocjacje z porywaczem i sytuacja w kokpicie, druga - może bardziej istotna - poszukiwanie rozwiązania zagadki kryminalnej związanej z wielką polityką, pornografią i morderstwem. Autor, doskonale obeznany z lotniczymi realiami, po mistrzowsku dawkuje napięcie, zaskakując czytelnika gwałtownymi zwrotami akcji.

Grażyna | 2015-03-22

Dreddenoth | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Bardzo ciekawa historia, zaskakujące zwroty akcji. Jeden niezwykle sprytny człowiek jakim jest Wolf, jego plan wobec samolotu był świetny. Mamy tu sporo postaci, dużo zdarzeń aż dziw ze w tak ciasnym środowisku można rozwinąć tak ciekawa historie,a potem ciągnąc czytelnika zaciekawionego dalszymi wydarzeniami. autor doskonale potrafi sprawić ze czujemy współczucie dla porywacza, żeby za chwile czekać aż snajper FBI go zestrzeli... sam finał zwalił mnie z krzesła gdy cała sprawa została rozwiana przez Kat... dobry finał który odwrócił moje spodziewane zakończenie o 180%, polecam

unbeliever | 2016-07-30
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2016

W latach 70, kiedy sporo samolotów było uprowadzanych taki scenariusz byłby całkiem prawdopodobny. Dobrze pokręcona intryga, mimo początkowej ospałości. Dobry kryminał jeszcze się broni przed upływem czasu.

Hub | 2012-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Moja opinia trochę się wahała miedzy "bardzo dobra" i "rewelacyjna", w końcu zdecydowałem się na to drugie.

Opowieść Nance'go jest nieco nierówna, autor ma kłopoty z dozowaniem napięcia, jednak wszystko rekompensuje nad wyraz precyzyjnie skonstruowana intryga. Nie chcę powiedzieć zbyt wiele, niech więc wystarczy to, że dopiero ostatnie kilkadziesiąt stron przybliża zagadkę w całości, wczesniejsze partie książki zaś to karuzela startów i lądowań samolotu. Cieszę się, że autor skupił się na jednostkach biorących udział w akcji a nie na tłumie uwięzonych w samolocie pasażerów, to dodaje prawdopodobieństwa powieści.

Polecam zdecydowanie. Nie odstraszyła mnie od latania. Należy wierzyć swojemu kapitanowi.

labeo7 | 2012-09-14

Dobra akcja oraz styl. Książka wciągająca.

Hossula | 2016-12-20
Na półkach: 2014, Przeczytane