Rodzina Theodore

Okładka książki Rodzina Theodore Leslie Alan Horvitz, Wayne Theodore
Okładka książki Rodzina Theodore
Leslie Alan HorvitzWayne Theodore Wydawnictwo: Muza biografia, autobiografia, pamiętnik
Wayne
Muza
2004-01-01
2004-01-01
83-7200-846-9
Roman Zawadzki
biografia autobiografia pamiętnik

To druga książka w życiu, przy której płakałam.
Takie to przykre.....
i wszyscy ludzie wokół, którzy woleli zamieść sprawę pod dywan nic zrobić coś, aby pomóc. Gdzie szukać pomocy, jeśli nawet ludzie zatrudnieni w różnych instytucjach aby taka pomóc nieść tego nie robili........

To druga książka w życiu, przy której płakałam.
Takie to przykre.....

Książka bardzo dobra ukazują nam jakie okrucieństwo może spotkać dzieci od własnych rodziców i właśnie jak opieka społeczna czy szkoła mają szeroko i głęboko gdzieś to co się z nimi dzieje. Pokazuje wiele problemów i przeciwności losu rodzeństwa jednak i tak większość z nich poradziła sobie w życiu i osiągnęła jakiś sukces. Jednak dodatkowo zaobserwować możemy jak w dorosłym życiu nadal są już jako dorośli ludzie manipulowani przez sadystycznego ojca. Pomijam już całkowicie fakt iż matka była dzieckiem rodząc pierwsze swoje pociechy.
Zdecydowanie warto przeczytać ponieważ książka wciąga i aż w pewnych momentach nie chce się wierzyć że takie rzeczy mogą mieć w ogóle miejsce.
Polecam!!!

Świetnie opowiedziana historia tragicznego dzieciństwa Theodorów. Jako człowiek sam dotknięty przemocą w rodzinie do książki podszedłem z wielkim zaciekawieniem i ku mojemu zadowoleniu nie zawiodłem się. Oprócz bardzo szczegółowych opisów aktów przemocy zapoznajemy się z życiem dorosłym bohatera i doskonałym opisem piętna jakie wywarło na jego psychice takie dzieciństwo. Polecam książkę każdemu- daje człowiekowi wiele nadziei i siły na realizację własnych marzeń, gdyż mimo przeszłości na którą nie mieliśmy wpływu, to jak będzie wyglądała nasza przyszłość zależy od nas samych!

Wstrząsająca historia, która z każdego, kto ma w sobie, odrobinę współczucia i litości, wyciśnie niejedną łzę. Trudno uwierzyć, że ktoś bliski może robić drugiemu taką krzywdę. Historia jakże aktualna w naszym zwariowanym świecie.

Obowiqzkowa pozycja dla dotkniętych przemocą w rodzinie. Terapeutyczna, dodajqca nadziei, błyskotliwie napisana. A przede wszystkim - szczerze, ma się wrażenie, jakby autor opowiqdał historię z fotela obok.

• Przeczytane w 2015
  • Przeczytane w 2004