Rodzina Theodore

Tłumaczenie: Roman Zawadzki
Wydawnictwo: Muza
Wayne
83-7200-846-9

Prawdziwa historia maltretowanego chłopca, opisana po latach przez niego samego. Wayne Theodore - opowiada za szczegółami o dramacie rozgrywającym się na odludziu, o swoim koszmarnym dzieciństwie i szokujących przeżyciach całej rodziny. Jego ojciec - brutal i despota o psychopatycznym usposobieniu - przez wiele lat bił i poniżał je w sposób wyjątkowo perfidny, znęcał się na żoną, osobą bierną...

Wayne Theodore - opowiada za szczegółami o dramacie rozgrywającym się na odludziu, o swoim koszmarnym dzieciństwie i szokujących przeżyciach całej rodziny. Jego ojciec - brutal i despota o psychopatycznym usposobieniu - przez wiele lat bił i poniżał je w sposób wyjątkowo perfidny, znęcał się na żoną, osobą bierną i bezwolną, która nie potrafiła uchronić dzieci przed agresją męża.
Wspomnienia Wayne'a są jednak nie tylko wstrząsające, ale i podszyte otuchą - udało mu się bowiem przełamać koszmar dawnych wspomnień i wyrwać z trudności, w jakie obfitowało jego dorosłe życie.

Damian Pławiński | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Świetnie opowiedziana historia tragicznego dzieciństwa Theodorów. Jako człowiek sam dotknięty przemocą w rodzinie do książki podszedłem z wielkim zaciekawieniem i ku mojemu zadowoleniu nie zawiodłem się. Oprócz bardzo szczegółowych opisów aktów przemocy zapoznajemy się z życiem dorosłym bohatera i doskonałym opisem piętna jakie wywarło na jego psychice takie dzieciństwo. Polecam książkę każdemu- daje człowiekowi wiele nadziei i siły na realizację własnych marzeń, gdyż mimo przeszłości na którą nie mieliśmy wpływu, to jak będzie wyglądała nasza przyszłość zależy od nas samych!

robaczeeek | 2016-02-04
Na półkach: Wymienie, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 lutego 2016

Książka bardzo dobra ukazują nam jakie okrucieństwo może spotkać dzieci od własnych rodziców i właśnie jak opieka społeczna czy szkoła mają szeroko i głęboko gdzieś to co się z nimi dzieje. Pokazuje wiele problemów i przeciwności losu rodzeństwa jednak i tak większość z nich poradziła sobie w życiu i osiągnęła jakiś sukces. Jednak dodatkowo zaobserwować możemy jak w dorosłym życiu nadal są już jako dorośli ludzie manipulowani przez sadystycznego ojca. Pomijam już całkowicie fakt iż matka była dzieckiem rodząc pierwsze swoje pociechy.
Zdecydowanie warto przeczytać ponieważ książka wciąga i aż w pewnych momentach nie chce się wierzyć że takie rzeczy mogą mieć w ogóle miejsce.
Polecam!!!

Katarzyna | 2013-08-19

Wstrząsająca historia, która z każdego, kto ma w sobie, odrobinę współczucia i litości, wyciśnie niejedną łzę. Trudno uwierzyć, że ktoś bliski może robić drugiemu taką krzywdę. Historia jakże aktualna w naszym zwariowanym świecie.

ige | 2016-06-20
kasjohan | 2016-01-20