Kusicielski pocałunek

9788324131952
Romans Historyczny
literatura piękna
Joanna Bożek

Ojciec pięknej Eden Farraday, genialny botanik, od lat prowadzi badania w amazońskiej dżungli i ani myśli wracać do Anglii. Młoda, niezamężna dziewczyna nie chce pogodzić się z tą decyzją. Na domiar złego asystent profesora uparcie zabiega o jej rękę. Eden widzi tylko jedną drogę ratunku - musi przekonać przystojnego kapitana, Jacka Knighta, żeby zabrał ją do kraju. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że statek, na którym zamierza dopłynąć do Londynu, wykonuje tajną misję..

źródło opisu: Amber

Nika16wow | 2019-03-29
Przeczytana: 28 marca 2019

Jeśli spodziewacie się zaskakującej fabuły, to nie ten adres. Można by nawet przymknąć na to oko, ale moja lista zażaleń jest zdecydowanie dłuższa. Nie twierdzę, że jest to najgorsza powieść, jaką w życiu przeczytałam, ale wiele rzeczy mi w niej nie pasuje (chociaż nie było tak od początku). Książka do momentu wyjazdu Eden i Jacka z Irlandii była bardzo interesująca, ale później olaboga (ani ładu ani składu). Po pierwsze autorka serwuje nam durną kłótnię głównych bohaterów, okraszoną durnymi argumentami i ciągnąca się (nie wiadomo po co) przez kilka rozdziałów, by na koniec zakończyć ją tak samo durnie jak się zaczęła. Po drugie, po cholerę wprowadzać do fabuły dwa "problemy" (które jak w każdym romansie mają wprowadzić odrobinę niepewności o związek głównych bohaterów), kiedy można by zakończyć na jednym, tym bardziej logicznym dotyczącym działalności Jacka. Ponieważ ten drugi uwierzcie mi na słowo jest jednym z najbardziej denerwujących wątków ever (z najbardziej denerwującym...

gabriella | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Eden ma już dość życia w amazońskiej dżungli i chce wracać do Anglii.Jednak jej ojciec się na to nie zgadza.Eden przypadkowo poznaje kapitana Jacka który wypływa do Londynu.Próbuje przekonać go by zabrał ją ze sobą,on jednak nie zgadza się.Eden znajduje sposób i ukrywa się na statku Jacka.Mijają dnia a Eden zostaje zdemaskowana.Od tej pory na statku wszystko się zmienia.Choć z początku Jack nie jest zadowolony z pasażera na gapę,to jednak w końcu zakochuje się.Biorą ślub.Teraz tak naprawdę układa się idealnie.Jednak wszystko co dobre szybko się kończy.Oboje muszą stanąć oko w oko z rodzina Jacka i całym Londynem.Nawet nie wiedzą,że ojciec Eden wraz z szaleńczym asystentem wyruszają w pogoń za nimi.Powieść wciągającą i bardzo dobrze się czyta.

wiola | 2018-01-08

Miło było aż szkoda że się tak szybko skończyła.

Lucysoff | 2017-08-23

Kurcze, czy ktoś z Was potrafił się odnaleźć w tych wszystkich nazwach roślin tropikalnych, jakie zostaly w tej powieści przedstawione? Ja też nie! Ale w trakcie czytania, zapomina się o tym zupełnie, poznając bohaterów. Eden to nieustraszona, dzielna dziewczyna, natomiast Jack ujął mnie w 100%. Piracki uśmiech, odważny, waleczny, ale też czuły. Boska para!

Cykle:
Książę (tom: 7)
Romans historyczny w roli głównej bohaterowie oryginalni. On kapitan statku,który woli niebezpieczeństwo niż salony, Ona wychowana w dżungli marzy o balach.

Chcąc odpocząć od kryminałów sięgnęłam po romans historyczny "Kusicielski pocałunek" od pierwszej strony książki mnie wciągnęła, zaintrygowała bardzo, fajnie napisana, fabuła bardzo ciekawa, fajne postacie.
Dobry romans, przyjemnie się czyta przy ciepłej herbatce,wciągający, wspaniały relaks zapewniłam sobie na miły wieczór!!!

ainaka | 2016-03-25
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Nic zaskakującego i godnego polecenia.....

AnnaMaria | 2016-01-13

Jedna ze słabszych pozycji tej autorki. Męcząca główna bohaterka.

anta_a | 2015-09-26
Przeczytana: 16 września 2015

Akcja płynie sobie, raczej powolutku. Jest miło i przewidywalne (jak to w romansie), ale jednocześnie inaczej. Ona nie jest omdlewającą mimozą i choć naiwna, wie czego chce. Książka normalna, bez patologi u głównych bohaterów (odmiana od dzieł Nory Roberts). Rodzina się kocha, a nie próbuje wykończyć. Młodzi walczą nie przeciw sobie tylko o siebie, ale robią ludzkie błędy. Podobała mi się, choć nie porywa. Daje wiarę w małżeństwo i to chciane :)

ewelina136 | 2015-04-28
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Książka bardzo przeciętna, nudni bohaterowie, jeszcze nudniejszy przebieg akcji...Nie mogłam się doczekać, kiedy ją skończę (nie lubię przerywać w połowie czytania).
Och już chyba nie sięgnę po romans historyczny, bo coraz trudniej znaleźć jakąś perełkę w tym gatunku.