Mag i diabeł

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przeznaczenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-7489-287-2
Przeznaczenie
Ag2S

Pierwszy kryminał z serii „Przeznaczenie”! W łazience jednego z warszawskich hoteli znalezione zostają zwłoki przystojnego studenta historii sztuki. Komisarz Krzysztof Sołecki rozpoczyna śledztwo. Przy ciele mężczyzny znajduje plecak i dokumenty młodej dziewczyny, Karoliny, która w naturalny sposób staje się pierwszą podejrzaną. Okazuje się, że w tym samym czasie zaginęła jej przyjaciółka Ewa....

Pierwszy kryminał z serii „Przeznaczenie”!
W łazience jednego z warszawskich hoteli znalezione zostają zwłoki przystojnego studenta historii sztuki. Komisarz Krzysztof Sołecki rozpoczyna śledztwo. Przy ciele mężczyzny znajduje plecak i dokumenty młodej dziewczyny, Karoliny, która w naturalny sposób staje się pierwszą podejrzaną. Okazuje się, że w tym samym czasie zaginęła jej przyjaciółka Ewa. Co łączy obie sprawy? Czy oprócz morderstwa w grę wchodzi również porwanie? Czy któraś z dziewcząt mogła dokonać zbrodni? Jaki związek ze sprawą ma tajemniczy naszyjnik, który Ewa dostała od ukochanego, a który wydaje się przedmiotem pożądania przynajmniej jeszcze jednej osoby? Sołecki nie ma łatwego zadania. W dodatku, na prośbę ojca zaginionej, do sprawy włącza się… wróżka. Czy Małgorzata Trzaskoma będzie mogła pomóc policji?
Autorki książki są także autorkami scenariusza do polsatowskiego serialu „Przeznaczenie”, którego bohaterką również jest wróżka Małgorzata.

Liza | 2013-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2013

„Mag i diabeł” autorstwa duetu Gacek & Szczepańska to rozrywkowy kryminał, który przypadł mi do gustu. Tajemnicza sprawa zniknięcia dziewczyny i morderstwa studenta łączy się za sprawą magii, tajemniczego „złego”, który zdesperowany chce się nakarmić energią. Jego dodatkowa narracja urozmaica fabułę oraz zarazem intryguje, choć nie wszystko zostanie wyjaśnione na koniec- pewnie z tego względu, że ma być kontynuacja (którą notabene mam w planach przeczytać).
„Zapamiętał tylko jeden szczegół. Oczy. Płonące. Hipnotyzujące. Nieludzkie.”
Śledztwo, które prowadzi komisarz, z początku prowadzi donikąd, brak punktu zaczepienia, ale niespodziewane wydarzenia naprowadzają go na pewny ślad, do tego pomoc wróżki okazuje się nieoceniona. Lektura daje czytelnikowi dreszczyk emocji- strach, przerażenie osaczają bohaterów, bo też jak walczyć z nienazwaną siłą, jak pokonać niewidzialnego przeciwnika. Plus do tego przekrój przez różne osobowości- naiwnej i bezmyślnej nastolatki Karoliny, twardo...

Muminka | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 września 2014

Całkiem zgrabne połączenie kryminału z wątkami parapsychologicznymi. Małgorzata, wróżka pomagająca policji w kilku śledztwach to prawdziwa postać, która grała samą siebie w serialu "Przeznaczenie".
Z kolei duet Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska znane są na rynku wydawniczym z kilku poczytnych kryminałów np Zielony trabant czy Zabójczy spadek uczuć. Pisały też scenariusze do serialu "przeznaczenie". W tle mamy karty tarota, a Małgorzatę niepokoi los znajomej nastolatki Ewy. Jej chłopaka znaleziono zamordowanego, zniknął też naszyjnik. Morderca tropi wszystkich, którzy mogli go wiedzieć- w tajemniczy sposób ginie jubiler poproszony o wycenę, jak i niedoszły kupiec wisiora. Na dodatek Ewa znika i nikt nie wie, gdzie się udała. Matkę dziewczyny zaś dręczy tylko jedna myśl, żeby skandal nie zaszkodził wizerunkowi jej nobliwej rodziny. Poczucie zagrożenia nie opuszcza wróżki, nie raz nie dwa przyspieszy ona działania policji, choć koledzy głównego bohatera podśmiewają się z...

Przeczytana: 04 czerwca 2011

Nim nawiązałam współpracę z Wydawnictwem Funky Books wiele ciekawych recenzji ich książek przewinęło się przez ekran mojego laptopa. I z każdą kolejną pochwalną opinią coraz bardziej skłaniałam się ku ich pozycjom. Współpraca została nawiązana, a książka wybrana. Nie mogłam sobie odpuścić przyjemności przeczytania książek z serii „Przeznaczenie”. Właśnie odłożyłam na półkę pierwszą część tego cyklu, czyli powieść „Mag i Diabeł”. Słowem wstępu powiem jeszcze, iż obecnie cykl ten składa się z trzech pozycji, których autorkami został duet Gacek & Szczepańska. Bardzo udany duet, muszę przyznać.

Karolina Borko musiała spędzić w Złotych Tarasach całe 30 minut nim jej najlepsza przyjaciółka, Ewa Kasztelan, raczyła zjawić się na umówionym wcześniej spotkaniu. Gdyby nie to spóźnienie zapewne cała historia wyglądałaby zupełnie inaczej. Karolina nie musiałaby zaraz na początku spotkania zostawić Ewy samej ze swoimi rzeczami i pójść do toalety. Zapewne udałyby się do jakiejś przyjemnej...

Marta | 2011-05-26
Przeczytana: 24 maja 2011

Droga Tajemnico!

Dość często zastanawiam się czy w naszym życiu jest miejsce na magię i przeczucia? Pod hasłem magia mam na myśli wróżki a co za tym idzie wróżenie z kart tarota. Sama osobiście wiele lat temu byłam u wróżki i zadałam jej jakieś tam pytanie. Powiem nieskromnie, że z czterech rzeczy o których wtedy mi opowiadała sprawdziły się trzy. Jedna to nie wiem czy zdąży. Więc tak, ja wierzę w moc tarota tak samo jak w przeczucia. Co mam na myśli? No wiesz, żę czujesz, że coś się wydarzy i faktycznie tak jest. Ktoś może powiedzieć, że to także siły nadprzyrodzone. A wiesz, że pewnie coś w tym jest.

Jednak nie o tym dzisiaj chciałam. Otóż wpadła w moje łapki seria książek Katarzyny Gacek i Agnieszki Szczepańskiej pt.: „Przeznaczenie”. Duet Gacek & Szczepańska znany jest mi z literatury typowo kobiecej. Dlatego zdziwiłam się nieco kiedy okazało się, że panie postanowiły stworzyć coś innego. Chcesz wiedzieć co to takiego? Już mówię.

Pierwszą książką otwierającą serię...

Małgosia | 2011-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2011

W jeden dzień i chcę więcej:)

Viconia | 2011-06-02
Przeczytana: 29 maja 2011

Z duetem Gacek&Szczepańska miałam już przyjemność kilka lat temu, kiedy w moje ręce wpadł „Zielony trabant”. Wtedy stwierdziłam, że to naprawdę interesujący babski kryminał i chętnie jeszcze kiedyś przeczytam jakieś dzieło tych pań. Niestety aż do dziś nie miałam okazji. Tym razem trafiła do mnie książka pod tytułem „Mag i Diabeł”, która jest pierwszą częścią serii „Przeznaczenie”.

Poznajemy dwie nastoletnie przyjaciółki – Karolinę i Ewę – które przez przypadek wplątują się w sprawę morderstwa studenta historii sztuki. Ewa znika, Karolina jest podejrzana a po mieście krąży tajemniczy mężczyzna w czarnym samochodzie, którego nie sposób wyśledzić.
Komisarz Sołecki ma twardy orzech do zgryzienia, mnożą się pytania, a tropy prowadzą do nikąd. Jedyną osobą, która może mieć więcej wskazówek jest wróżka Małgorzata Trzaskoma. Tylko jak przekonać policjantów żeby uwierzyli wróżce?

Zaskoczyła mnie ta książka, nie powiem. Ale to zależy od gustu. Nie każdemu spodoba się kryminał z odrobiną...

90dorota90 | 2011-05-11

Karolina i Ewa są zwykłymi nastolatkami, których życie , przewraca do góry nogami seria niefortunnych zdarzeń. Karolina zostaje podejrzaną o zabójstwo studenta historii sztuki a jej przyjaciółka Ewa w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Sprawa która z pozoru wydaję się prosta, staje się nie lada wyzwaniem dla komisarza Krzysztofa Sołeckiego. Musi on znaleźć mordercę studenta, odnaleźć zagonioną dziewczynę oraz stawić czoła paranormalnym zjawiskom. Wielkim zaskoczeniem jest dla niego fakt, że pomoc w rozwiązaniu zagadki niesie wróżka Małgorzata Trzaskoma.
Jak przystało na kryminał książka ,,wciąga” od pierwszych stron, czyta się ją błyskawicznie. Autorki w ciekawy sposób wprowadzają nowe postacie, wątki, zbrodnie. W umiejętny sposób dawkują emocję oraz rozszyfrowują kolejne tajemnice. Dodatkowo bardzo intrygująca jest ,, tajemnicza postać”, o nadludzkich mocach, która zagraża głównym bohaterom .
Podobało mi się w tej książce również to, że autorki poruszyły bardzo ważny...

książek: 2023
Agata | 2012-11-20

Ciekawe..... tylko malo zaskakujace zakonczenie.... Szczerze mowiac mam nadzieje, ze kolejne czesci beda lepsze.

daka | 2013-02-02

jednym tchem....dobrze, ze mam następną część:-)

Eleńka | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Morderstwo, zaginiona dziewczyna. Lekki kryminał z odrobiną parapsychologii. Lektura trochę nudnawa.