Jak Elizabeth Barrett Browning uratowała moje życie

Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza
How Elizabeth Barrett Browning Saved My Life
Izabela

Abby - młoda, samotna (Jed - jej chłopak opuścił ją dla innej) dziewczyna prowadzi sklepik ze starociami. Zamiłowanie do starych rzeczy odziedziczyła po matce, która niestety zginęła tragicznie podczas podróży z przyjaciółką. Po śmierci matki pozostało jej niewiele cennych rzeczy, wśród których znalazł się antyczny nocnik sławnej angielskiej poetki. Nocnik ten w zaskakujący sposób diametralnie...

Nocnik ten w zaskakujący sposób diametralnie zmieni życie Abby...
Zabawna historia sympatycznej Abby, którą czyta się jednym tchem, w jeden wieczór...

jusola | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 lipca 2011

Tytuł wskazuje, więc nic nie zdradzę, jak napiszę, że historia z happy endem. O sierotowatej trzydziestolatce handlującej starociami i jej miłosnych perypetiach z lekką nutką satyry na środowisko naukowców i ich dzieci. Dość przyjemne, choć mało odkrywcze, ot, czytadełko.

Po lekturze ma się ochotę sięgnąć po "Flusha" Woolf, co też niechybnie jutro uczynię. I sprawdzę, kto zacz E.E. Cummings i tytułowa poetka (nawet nie wiem, czy wstyd się przyznawać do niewiedzy:D).

Na wakacje, ku uśmiechowi, gdy pada.

Trzecia gwiazdka z jakiej okazji? Szybko się czyta:) To ważne, że lektura nie męczy i nie przygniata.

redlime | 2015-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2015

Dobre, choć nie zachwycające. Z cyklu: bohater frajer staje się mniejszym frajerem.

pratti | 2012-12-17
Przeczytana: październik 2010

pełna humoru, podnosi na duchu

Kr12345 | 2018-05-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Słabe, nużące. Odłożyłam ją na później, ale później nie nadeszło. Książka wróciła do biblioteki. Papa

Marta Sz... | 2018-08-04
Agata_Dobrzanska | 2017-10-03