Jak Elizabeth Barrett Browning uratowała moje życie

Okładka książki Jak Elizabeth Barrett Browning uratowała moje życie Mameve Medwed
Okładka książki Jak Elizabeth Barrett Browning uratowała moje życie
Mameve Medwed Wydawnictwo: Muza Seria: Tête à Tête literatura piękna
Tête à Tête
How Elizabeth Barrett Browning Saved My Life
Muza
2007-01-01
2007-01-01
Aleksandra Górska
komedia antyki utracona miłość lektura na jeden wieczór

Właściwie to początek mnie zmęczył, ale przebrnęłam przez niego i nawet w którymś momencie zaczęła mnie książka bawić.

Słabe, nużące. Odłożyłam ją na później, ale później nie nadeszło. Książka wróciła do biblioteki. Papa

Tytuł wskazuje, więc nic nie zdradzę, jak napiszę, że historia z happy endem. O sierotowatej trzydziestolatce handlującej starociami i jej miłosnych perypetiach z lekką nutką satyry na środowisko naukowców i ich dzieci. Dość przyjemne, choć mało odkrywcze, ot, czytadełko.

Po lekturze ma się ochotę sięgnąć po "Flusha" Woolf, co też niechybnie jutro uczynię. I sprawdzę, kto zacz E.E. Cummings i tytułowa poetka (nawet nie wiem, czy wstyd się przyznawać do niewiedzy:D).

Na wakacje, ku uśmiechowi, gdy pada.

Trzecia gwiazdka z jakiej okazji? Szybko się czyta:) To ważne, że lektura nie męczy i nie przygniata.

pełna humoru, podnosi na duchu

pełna humoru, podnosi na duchu

Dobre, choć nie zachwycające. Z cyklu: bohater frajer staje się mniejszym frajerem.

• Przeczytane w 2016 :)
  • Do przeczytania