Nie, nie chcę się zapisać do klubu książki

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
No! I don't Want to Join a Bookclub
starzenie, humor

Wykluczone! mówi Marie Sharp, kiedy znajoma proponuje jej zapisanie się do klubu książki po skończeniu sześćdziesięciu lat. Członkowie klubu książki muszą przebrnąć przez Mandolinę kapitana Corellego, Boga rzeczy małych albo [jęk] Księgarza z Kabulu. Przypuszczalnie uważają, że czytając i analizując książki, utrzymują umysł na chodzie. Ale tak naprawdę albo ktoś ma umysł na chodzie, albo nie. Dyskutowanie o wydźwięku i kontekście książek czy o czym oni tam rozmawiają w klubach książki nie poprawi osiągów mózgu, który wcześniej był zatarty. Po prostu nie chcę się zapisywać do klubu książki, żebym wciąż była młoda i pobudzona intelektualnie. Nie mam już ochoty być młoda i pobudzona intelektualnie.

Alicja | 2011-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące starszych ludzi. I do tego prześmiewcza książka

książek: 2093
bythewoods | 2011-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2011

Nigdy wcześniej nie czytałam książki na temat życia po 60-ce (może nie licząc "Spóźnionych kochanków"), a już na pewno tak zabawnej i wzruszającej. Dała mi dużo do myślenia, zwłaszcza na temat związków z ludźmi z innych pokoleń (niezależnie w którą stronę patrzeć) - jak są cenne i jak zmienia się perspektywa, gdy poznaje się, dzięki podobnej lekturze, jak wyglądać może życie wewnętrzne kogoś o tyle starszego. Teraz trochę inaczej patrzę na 60-latki w moim życiu, tak przecież podobne do optymistycznej bohaterki tej książki, że nie wspomnę o zmianie wyobrażeń o sobie w tym wieku. Też chcę być tak pogodzona ze sobą i światem! Polecam wszystkim, zwłaszcza osobom w zbliżonym wiekowo do mnie (31, gdy to piszę) - w celach edukacyjnych, i osobom w okolicach 60-ki, z prośbą o weryfikację danych ;)

Tomasz | 2016-02-24
Przeczytana: styczeń 2016

Nie jest to literatura wysokich lotów. Czytadło trochę zabawne, trochę smutne. Trochę prawd życiowych. Mam mieszane uczucia co do tej książki.

Przeczytana: 2012 rok

Wystawianie opinii o książce, którą się przeczytało parę lat temu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ brakuje tej opinii świeżości, wiarygodności i emocji. Mogę tylko powiedzieć, że gdy wspominam tę książkę i spoglądam na nią stojącą wśród innych na półce mam przyjemne odczucia... i chyba właśnie taka ta książka jest przyjemna i lekka dla oka :)

Aga | 2012-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2012

Naprawdę dobra książka, warto przeczytać, cenię sobie książki z racjonalnym i optymistycznym podejściem do życia, jeżeli cenisz je również, ta książka jest świetną pozycją!

Daria | 2011-02-12
Przeczytana: 2010 rok

bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła.

Nieznośna | 2013-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Początkowo nie potrafiłam przekonać się do książki-pamiętnika kobiety starszej od mojej mamy. Ale jest to książka rewelacyjna! Polecam każdemu:)

Magdalena | 2011-11-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane