Błękitna sukienka

Wydawnictwo: Muza
Das blaue Kleid
97883-7495-1302
literatura niemiecka

• rozrywkowa, niemal pogodna powieść, chociaż opowiada o żałobie i śmierci
• historia młodej wdowy, która pomimo rozpaczy powoli odnajduje w sobie radość życia i na nowo uczy się kochać
• książka znanej niemieckiej reżyserki, nagrodzona Deutscher Bücherpreis 2003

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.matras.pl/blekitna-sukienka-71488.html

Dona | 2012-09-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Bebette ,traci męża podczas wakacji na Bali.Popada w rozpacz i traci chęć do życia .Podczas spaceru po mieście trafia na butik prowadzony przez Alfreda i Floriana (parę homoseksualistów ) i kupuje za namową Alfreda tytułową błękitną sukienkę .Według Alfreda ma ona wnieść odmiany w jej życiu i znaleźć przyjaźń.....czy tak się stanie ????
Wkrótce umiera Alfred i Florian wraz z Bebette przeżywają stratę najbliższych sobie osób.
Książkę polecam tym , którzy w swoim życiu muszą dokonać zmiany , budować życie od nowa.
Spokojna historia o przyjaźni dwojga ludzi ,która zrodziła się wśród cierpienia .
Z pewnością nie jest to książka która porywa , tu nie można się śpieszyć , pomimo że czytałam ją kilka dni temu , pamiętam wszystko i dlatego polecam serdecznie :)

katecz | 2017-04-09
Na półkach: Deutsch, Przeczytane
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Książka o próbie rozliczenia sie z poprzedniego życia i poukładania sobie życia na nowo po stracie ukochanej osoby;
o poszukiwaniu i próbie zrozumienia sensu śmierci;
Dla tych, którzy doznali takiej straty, może być jakimś pocieszeniem.

Motyw niebieskiej sukienki - poruszający!

Według mnie warta przeczytania.

Aleksandra | 2017-03-14

Studiuję w Niemczech i akurat tę książkę przeczytałam właśnie po niemiecku. Na okładce była wzmianka o tym, że autorka uważana jest w Niemczech za wschodzący talent. Jeśli tak jest to ten kraj schodzi na psy, książka nie warta nawet tego by poświęcić jej 1 dzień życia. Nudna. Blada. Bez wyrazu.
Myślałam, że może choć na koniec wybije się z niej jakieś przesłanie.
Ale nie. Za 2 tygodnie raczej całkowicie o niej zapomnę.

Agata | 2012-01-31

Nie porwała mnie ani trochę, w zasadzie nie wiem czemu powstała. Nie porusza, nie bawi, nie uczy. Nie potrafię ocenić co w niej było złego-mcała była nijaka.

marpil | 2011-01-06
Przeczytana: wrzesień 2010