Błękitna sukienka

Wydawnictwo: Muza
Das blaue Kleid
97883-7495-1302
literatura niemiecka

• rozrywkowa, niemal pogodna powieść, chociaż opowiada o żałobie i śmierci
• historia młodej wdowy, która pomimo rozpaczy powoli odnajduje w sobie radość życia i na nowo uczy się kochać
• książka znanej niemieckiej reżyserki, nagrodzona Deutscher Bücherpreis 2003

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.matras.pl/blekitna-sukienka-71488.html

Dona | 2012-09-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Bebette ,traci męża podczas wakacji na Bali.Popada w rozpacz i traci chęć do życia .Podczas spaceru po mieście trafia na butik prowadzony przez Alfreda i Floriana (parę homoseksualistów ) i kupuje za namową Alfreda tytułową błękitną sukienkę .Według Alfreda ma ona wnieść odmiany w jej życiu i znaleźć przyjaźń.....czy tak się stanie ????
Wkrótce umiera Alfred i Florian wraz z Bebette przeżywają stratę najbliższych sobie osób.
Książkę polecam tym , którzy w swoim życiu muszą dokonać zmiany , budować życie od nowa.
Spokojna historia o przyjaźni dwojga ludzi ,która zrodziła się wśród cierpienia .
Z pewnością nie jest to książka która porywa , tu nie można się śpieszyć , pomimo że czytałam ją kilka dni temu , pamiętam wszystko i dlatego polecam serdecznie :)

Agata | 2012-01-31

Nie porwała mnie ani trochę, w zasadzie nie wiem czemu powstała. Nie porusza, nie bawi, nie uczy. Nie potrafię ocenić co w niej było złego-mcała była nijaka.

marpil | 2011-01-06
Przeczytana: wrzesień 2010