Wspomnienia przychodzą z deszczem

Wydawnictwo: Książnica
Crow Lake
978-83-250-0060-8
Monika

Wcześnie osierocona Kate Morrison zawsze była ulubienicą swego starszego brata, Matta, od niego przejęła fascynację przyrodą. Dwadzieścia lat później, będąc już biologiem i pracując na uniwersytecie, potrafi rozpoznać niemal każdego bezkręgowca, niemniej pozostaje ślepa na własne emocje. Z jednej strony uważa, że szczęśliwie oddaliła się w czasie i przestrzeni od swojego rodzeństwa, które niegdyś było całym jej światem, z drugiej zaś nadal nie może zaakceptować wydarzeń, które 20 lat temu rzuciły cień na stosunki z ukochanym bratem. Kiedy Kate otrzymuje zaproszenie na osiemnaste urodziny jego syna, musi na nowo zmierzyć się z przeszłością, ale i szybko zdecydować o przyszłości własnego związku. Czy uda jej się uporać z demonami przeszłości?

Snując okraszoną humorem i przepełnioną miłością historię, Mary Lawson utrzymuje czytelnika w napięciu do ostatniej strony, niczym autorka najlepszego thillera. Krytycy okrzyknęli "Wspomnienia..." sensacją, książka natychmiast po wydaniu trafiła na listy bestsellerów, a przetłumaczono ją dotąd na 10 języków.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: miastoksiazek.blox.pl

izabela81 | 2014-08-02
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

To powieść, która pokazuje jak duży wpływ ma na nas rodzina i wszystko to, co się z nią wiąże. Książkę czytało się lekko i dobrze, ale jakoś specjalnie mnie nie wciągnęła. Uważam, że tytuł nie pasuje do tej powieści, która wprawdzie jest o wspomnieniach z dzieciństwa i ich wpływie na dorosłe życie, ale o co chodzi z tym deszczem? Nie mam pojęcia. Po dobrnięciu do ostatniej strony, brakowało mi informacji o tym, jak wyglądały dalsze relacje między Kate a Danielem i jej rodziną. Czuję lekki niedosyt...

magdalena | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Przyjemna książka, naprawdę przyjemna. Autorka przenosi się nas na kanadyjską prowincję, gdzie mieszka rodzina Morrisonów. Rodzeństwo musi dość wcześnie dorosnąć, zrewidować swoje plany i marzenia. Mimo olbrzymiej tragedii jaka ich spotkała, każdy odnajduje w życiu swoje własne, jakże różne szczęście.
Książka wzrusza, momentami bawi, ale naprawdę czyta się ją z przyjemnością.

wiejskifilozof | 2013-10-12

Kanada, wielka piękna i różnorodna.Pełna normalnych ludzi i ich problemów.Kiedy usiadłem z tą powieścią spodziewałem się wystrzału z armaty.A dostałem zwykły rewolwer.Powieść nie jest oszałamiająca.Ma swoje atuty.To jest ta równowaga bohaterów,lecz i minusy.Bywa nudnawa i mało ekscytująca.Jednak plusy przeważają.

Monesca | 2016-08-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Autorka oprócz lekkiego pióra ma również dużą wiedzę za zakresu psychologi. Myślę, że samym sednem tej książki nie jest to, jak potoczyły się losy bohaterów, ale ukazanie, jak bardzo istotne jest by nie uciekać od swoich emocji oraz przykrych wspomnień. Bardzo mi się lektura podobała.

Komaga | 2015-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Dobre czytadło. Być może byłoby bardzo dobre gdyby nie pewna irytująca rzecz. Autorka od początku buduje napięcie zapowiadając, że coś się wydarzy. O Ludzie, czego to ja sobie nie wyobrażałam przez przeszło 200 stron! Niestety okazało się, że moja wyobraźnia przerasta pomysł autorki.

Monika | 2011-01-03
Przeczytana: listopad 2010

Po recenzji na okładce i opiniach czytelników stwierdziłam, że jest to książka, która może mi się spodobać. Książka nie jest zbyt wymagająca, czyta się ją lekko, jednak muszę przyznać, że niestety nie dobrnęłam do końca, gdyż książka po prostu mnie nie wciągnęła. Może komuś się spodoba opowieść o losach pewnej rodziny w kanadyjskiej scenerii.

minbeat | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Przyjemna, spokojna, nastrojowa lektura. Historia Kate rozwija się powoli, partiami, wspomnienia mieszają się z teraźniejszością i dzięki temu, co dzieje się teraz, możemy poznać przeszłość do końca. Do momentu, w którym wszystko, co się wydarzyło stanie się wreszcie zamkniętym rozdziałem.

Książka naprawdę bardzo mi się podobała.

andzia01616 | 2014-02-23
Przeczytana: 10 lutego 2014

Cudowna książka o wpływie przeszłości na życie. O relacjach osieroconego rodzeństwa, a także o planach, marzeniach i trudnych wyborach.
Autorka w prosty sposób pokazuje, że czasami łatwo się zgubić w natłoku uczuć, szczególnie jeśli jest się małym dzieckiem dotkniętym wielką tragedią.
Przejmująca,ale zarazem bardzo prawdziwa książka.

havrankowa | 2016-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2016