Wesele Anny

Wydawnictwo: Muza
9788373197688

Anna jest nieślubną córką Soni. Owocem jej wielkiej młodzieńczej miłości z Mathew poznanym w bibliotece studentem dziennikarstwa. Byli razem przez pół roku, dopóki on nie wyjechał na stypendium do Afryki. Nigdy nie dowiedział się o swoim ojcostwie. Sonia nie chciała mu przeszkadzać w realizacji jego największego marzenia, a poza tym nie wzięła jego adresu. Samotnie wychowała córkę. Dzisiaj Anna bierze ślub. Sonia nic nie mówi, ale tak naprawdę szokuje ją i zawód zięcia ochroniarz i decyzja córki o braniu ślubu w wieku dwudziestu trzech lat. Do realizacji wesela młodzi wynajmują specjalną firmę. Wszystko jest zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Sonia dostaje od córki plan dnia, w którym z dokładnością co do pół godziny ma wyszczególnione co ma robić. Rano fryzjer, potem obiad w przydrożnej oberży, potem ceremonia. Sonia robi sobie przyrzeczenie, że nie zboczy z wytyczonej ścieżki. Przynajmniej raz będzie taką matką, jaką jej córka zawsze chciała mieć. Od zawsze bowiem były zupełnymi przeciwieństwami. Spokojna, zajmująca się naukami ścisłymi Anna przeczytała w życiu tylko jedną książkę matki pisarki i do tego feminizującej redaktorki pisma kobiecego. Na weselu wydarzy się coś, co zmieni relacje między nimi na zawsze. Wspaniała, bardzo ciepła i piękna książka o wielkiej miłości matki i córki.

nienasycenie | 2011-07-20
Przeczytana: 09 lipca 2011

Książka, którą każda córka powinna przeczytać przed swoim ślubem. Daje do myślenia, pokazuje, jak bliscy patrzą na nas, młode przyszłe mężatki, przed tym wyjątkowym dniu. Pozwala nabrać dystansu do tego, co mniej ważne.

Aga | 2011-04-27
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Ciepła, przyjazna lektura, opisująca relacje między matką a córką Anną, w dniu jej ślubu. Praktyczny brak akcji, jednak te wszystkie wspomnienia i przeżycia przedstawione są w wyjątkowo sentymentalnym i ubarwionym stylu. Polecam.

Iwona | 2011-02-15
Na półkach: Przeczytane, Mam

Bardzo fajnie opisane relacje matki z córką. Nie powala, ale polecam.

Iga Piekarczyk | 2015-01-24

Bardzo refleksyjna i wyciszająca.

Anna | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016