Religiopodobny komunizm

83-88508-39-3
komunizm, religia
historyczna
Jakub

Praca Marcina Kuli ukazuje „drugie oblicze” komunizmu. Przy zastosowaniu metody historycznej i socjologicznej Autor wykazuje podobieństwa pomiędzy komunizmem, a różnymi systemami religijnymi. Bardzo ciekawie prezentują się analogie rytuału i praktyk komunizmu względem liturgii religijnych. Bogactwo przytaczanych przykładów, zdarzeń i opisów sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością, a i nierzadko z uśmiechem.

telefonalarmowy | 2017-03-09
Przeczytana: 08 marca 2017

Bardzo ciekawa publikacja ukazująca podobieństwo między komunizmem, a religią. Na pewno pozycja godna polecenia!

Mikael95 | 2017-01-18
Na półkach: 2016, Przeczytane